Strażnicy wkrótce wybiorą się na patrole. Podpytali policjantów o ich doświadczenia

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Strażnicy wkrótce wybiorą się na patrole. Podpytali policjantów o ich doświadczenia

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Trwa zmienianie zakresu działań chojnickiej straży miejskiej. Strażnicy mają odejść dalej od parkometrów i lepiej poznać chojnickie osiedla.

Kojarzeni głównie z parkometrami strażnicy na dobre mają je zostawić i patrolować też oddalone od centrum osiedla. Zanim jednak poznają lepiej ich mieszkańców i problemy, umówili się na robocze spotkanie z dzielnicowymi z chojnickiej Komendy Powiatowej Policji. Policjanci, których na niektórych osiedlach za często też nie widać, odwiedzają jednak konkretnych „gagatków”, interweniują w domach i lepiej znają specyfikę danych regionów miasta.

Strażnicy i policjanci mieli okazję wymienić się doświadczeniami. Obie strony zwróciły uwagę na zagrożenia, z jakimi zmagają się mieszkańcy osiedli. - Każdy z dzielnicowych przedstawił swoją wiedzę o poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców, miejscach uznawanych za niebezpieczne oraz rodzajach zagrożeń, z jakimi najczęściej spotyka się w swoim rewirze. Wszystkie zebrane podczas spotkania informacje pozwolą na opracowanie wspólnego planu działań w rewirach - relacjonują spotkanie strażnicy miejscy. - Udział naszych jednostek w zapewnieniu bezpieczeństwa jest niezbędny i potrzebna jest współpraca w tym zakresie.

Strażnicy wkrótcą wyruszą więc na patrole. Jak zapowiadał burmistrz Arseniusz Finster, każdy z nich dostanie do torby ulotki i będą je rozdawać mieszkańcom.

Być może uda się nawiązać obu stronom nową jakość współpracy. I jak mówi stare powiedzenie, lepiej późno niż wcale.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.