Strażacy z Pawłowa zapraszają na zlot

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Strażacy z Pawłowa zapraszają na zlot

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Strażacy z Pawłowa wymyślili imprezę, na której dobrze będą się bawić miłośnicy starych strażackich pojazdów, modelarze, kolekcjonerzy i amatorzy wszystkiego, co wiąże się historią pożarnictwa.

Pewnie razem z rodzinami mogą planować weekend 9 i 10 lipca na wypad do centrum handlowego „Brama Pomorza”, gdzie strażacy ochotnicy z Pawłowa mają zamiar urządzić piknik z atrakcjami.

- Będą stare auta, ale nowe też - podkreśla naczelnik OSP w Pawłowie Janusz Bieliński. - Ale nie tylko pojazdy, także sprzęt, żeby można było pooglądać.

Impreza rozpocznie się 9 lipca od przejazdu wszystkich rodzajów pojazdów, które wezmą udział w tym wydarzeniu, oficjalne rozpoczęcie o godzinie 13.30, a potem przejazd ulicami Podmiejską, Bydgoską, Tuchol-ską, Gdańską i Sukienników w Chojnicach - aż do ronda. O godz. 14 warto popatrzeć na pokaz najmłodszej drużyny z OPS w Pawłowie. Będzie się działo, bo ma to być ratowanie misia! Cały dzień wypełnią występy, loterie i konkursy. Wszystko ma się zakończyć tego dnia o godz. 20, ale zabawa pod chmurką potrwa prawie do białego rana, bo aż do godz. 3. Czyli warto zabrać ze sobą wygodne buty!

W niedzielę także początek o godz. 11, a atrakcją numer jeden ma być występ kabaretu „Kopydłów”. Tego dnia zakończenie jest znacznie wcześniej, bo już o godz. 16.

Janusz Bieliński zapowiada już teraz, że wszystkich będzie bawić orkiestra dęta z Bysławia, a na nudę nikt nie będzie na pewno narzekał.

- Ponieważ jest to impreza masowa, więc na pewno będzie miała ochronę agencji „Gryf” - dodaje.

Kto chce wziąć udział nie jako widz, ale wystawca, powinien się zarejestrować na stronie internetowej osp.pawlowo. pl. Nie da się też uniknąć opłaty związanej z udziałem.

Taka promocja pożarnictwa na pewno będzie miała wzięcie, bo kto nie lubi latem festynowych atrakcji?

Ściągają na nie całe rodziny i zwykle jest tak dla każdego coś miłego.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.