Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Strażacy z OSP Przechowo i pracownicy socjalni remontują dom w Kozłowie

W akcję zaangażowało się wiele osób, które cenią pana Janusza. - To człowiek, który sam pomaga innym - mówią. W akcję zaangażowało się wiele osób, które cenią pana Janusza. - To człowiek, który sam pomaga innym - mówią.
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Coraz bliżej życia w odnowionym domu jest pan Janusz Cyroniuk. Brakuje jednak materiałów na dokończenie remontu dachu.

Trwają intensywne prace nad remontem domu Janusza Cyroniuka z Kozłowa.

51-latkowi, który jest aktywnym członkiem OSP Przechowo, postanowili pomóc pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. - Pan Janusz jest znany jest jako pomocna dłoń. Nigdy nikomu nie odmawia - mówiła „Gazecie Pomorskiej” Małgorzata Jesionowska z Ośrodka Pomocy Społecznej, pod której opieką pozostaje Cyroniuk.

Pracownicy socjalni zebrali już część materiałów na remont jego domostwa. Opracowali szeroki zakres robót. Wymienili już połowę dachu. Wkrótce przyjdzie czas na ocieplenie ścian. Nowego tynku i farb doczekają się również wnętrza.

Mieszkańcy Świecia, po naszym artykule, dostarczyli m.in. nowe meble i artykuły gospodarstwa domowego, m.in. lodówkę.

Od miesiąca trwały prace wewnątrz lokalu. Posprzątano go i wyniesiono zalegające oraz zniszczone meble.

Skuto również zawilgocone tynki, które znalazły się w takim stanie przez nieszczelny dach. Przy wszystkich działaniach aktywny udział brał pan Janusz Cyroniuk.

- Brakuje nam jeszcze płyt na dokończenie remontu dachu - uściśla Małgorzata Brac, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu. - Potrzebne są też farby oraz wałki i pędzle. Wkrótce chcemy rozpocząć malowanie i tego typu artykuły są konieczne.

Urzędniczka chce także podziękować wszystkim, którzy już dołożyli się do przedsięwzięcia. - Ekipa remontowa ma nawet obiady, które dowozi pan Jarosław Bruś, właściciel firmy cateringowej. Dziękujemy.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.