Strażacy z medalami na piersi. Mieszkańcy ich cenią i dziękują

Czytaj dalej
Fot. Marcin Stasierowski
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Strażacy z medalami na piersi. Mieszkańcy ich cenią i dziękują

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Gminna uroczystość z okazji Dnia Strażaka odbyła się w Dąbrowie. Fetowano nie tylko św. Floriana, ale także 60-lecie jednostki OSP w Dąbrowie.

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa po raz drugi otrzymali: Zygmunt Theus (Dąbrowa), Grzegorz Wołoszyn, Bogusław Stryszyk, Andrzej Pałubicki, Romuald Kwasigroch (Kamień), Zbigniew Rekowski i Marian Żekiecki (Radzim), Roman Tetzlaff i Wincenty Tetzlaff (Witkowo).

Złoty medal po raz pierwszy dostali: Witold Jurak (Dąbrówka), Witold Cyborowski (Radzim), Kamil Żekiecki (Radzim). Srebrne medale przyznano sześciu druhom. To Sławomir Podlewski z Radzimia, Dawid Drogoś, Radosław Grontkowski, Marek Stryszyk i Marcin Stryszyk z Kamienia oraz Robert Misztal z Dąbrowy.

Były i Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa. Cieszyli się Artur Berezicki, Radosław Okoński, Marcin Berezicki, Krzysztof Dobber oraz Damian Blejder. Przyznano też odznaki Strażak Wzorowy. Są dla druhów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze strażą pożarną. To Michał Tetzlaff, Dawid Nowicki i Stanisław Stryszyk. Były też wielkie podziękowania dla druhów z Dąbrowy.

- Z okazji 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie dziękuję wam za zaangażowanie i wkład pracy, jaką włożyliście w okresie swojej działalności w OSP Dąbrowa i ochrony przeciwpożarowej na terenie całej naszej gminy - mówił druhom z Dąbrowy Andrzej Pałubicki, prezes zarządu miejsko-gminnego OPS w Kamieniu.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.