Strażacy: - Jest dobrze, ale może być lepiej

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Jadwiga Aleksandrowicz

Strażacy: - Jest dobrze, ale może być lepiej

Jadwiga Aleksandrowicz

Pod koniec roku strażacy informują samorządowców o stanie bezpieczeństwa w miastach i gminach. Taką informację dostali na niedawnej sesji radni miejscy w uzdrowisku.

W mieście poza jednostką Państwowej Straży Pożarnej działa także Ochotnicza Straż Pożarna, która wspiera zawodowców w rozmaitych akcjach.

W tym roku ciechocińska Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza brała udział nie tylko w ćwiczeniach organizowanych w mieście (w przedszkolu, szkole i kilku sanatoriach), ale też w zdarzeniach, wymagających strażackiej fachowości. W tym roku wyjeżdżano do pożarów: budynku mieszkalnego przy ul. Zdrojowej, budynku jednorodzinnym przy ul. Wołuszewskiej, poddasza budynku wielorodzinnego przy ul. Mickiewicza. Strażacy wyjeżdżali też do usuwania skutków letnich wichur i huraganów, a w listopadzie brali udział w akcji poszukiwawczej zaginionych wędkarzy na jeziorze w Ostrowąsie.

Położenie Ciechocinka na Wisłą, grożącą powodziami wymaga od strażaków odpowiedniego przeszkolenia i posiadania specjalistycznego sprzętu.

Starszy brygadier Tomasz Kubik, komendant powiatowy PSP w Aleksandrowie Kujawskim dobrze ocenia pracę ciechocińskich strażaków.

- Dzięki konsekwentnym działaniom służb oraz samorządu stan bezpieczeństwa pożarowego w Ciechocinku poprawia się. Mimo dobrej oceny obecnego poziomu bezpieczeństwa, przewiduje się doposażenie ciechocińskiej jednostki w nowoczesny specjalistyczny sprzęt do ratownictwa wodnego, bo jest wysłużony i w specjalistyczny sprzęt do ratownictwa lodowego - nie ukrywa.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.