Straż rybacka ma czuwać. - Koniec z kłusownikami

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kwiatkowski
Iwona Góralczyk

Straż rybacka ma czuwać. - Koniec z kłusownikami

Iwona Góralczyk

Jerzy Nowak objął stanowisko komendanta powiatowego Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żnińskiego. Powołał go starosta żniński.

Nominacja odbyła się w uzgodnieniu z komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Rybackiej.

W spotkaniu wzięli udział między innymi Jarosław Bochocki - komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej, wicestarosta żniński Andrzej Hłond, Wiesław Rumel - kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Żninie, Sławomir Górko - komendant ochrony wód przy Polskim Związku Wędkarskim w Bydgoszczy oraz Leszek Orzechowski - prezes Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy.

Starosta żniński wręczył komendantowi akt powołania, legitymację, odznakę oraz emblematy na mundur.

- Podczas spotkania omawialiśmy problemy związane z ochroną wód na terenie naszego regionu, w tym m.in. tematy dotyczące kłusownictwa, korzystania z jednostek pływających napędzanych silnikiem spalinowym na śródlądowych wodach powierzchniowych powiatu żnińskiego oraz czystości terenów wzdłuż linii brzegowej jezior - zrelacjonował Zbigniew Jaszczuk.

Jerzy Nowak jest wieloletnim członkiem Polskiego Związku Wędkarskiego, a obecnie pełni funkcję prezesa Koła Wędkarskiego nr 146 w Lubostroniu.

Na dziś jest 14 chętnych do wstąpienia w szeregi Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żnińskiego - głównie z terenu Lubostronia i Barcina.

Jednocześnie trwają rozmowy między innymi w Żninie i Rogowie nad zwiększeniem liczby osób chcących działać w tej jednostce.

Najbliższe wyzwania stojące przed komendantem to przede wszystkim zwiększenie liczby strażników oraz przeprowadzenie dla nich specjalistycznych szkoleń.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.