Straż miejska nadal w centrum uwagi

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichler

Straż miejska nadal w centrum uwagi

Maria Eichler

W niedzielę czekają na nas przy urnie. Waży się tam los straży.

Dziś inicjatorzy referendum o straży miejskiej zapraszają o godz. 17 do Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego na spotkanie z Emilem Rauem, tropicielem drogowych absurdów i bezsensownych decyzji służb, m.in. straży miejskiej, zwanym łowcą fotoradarów. - Spotkanie jest otwarte, serdecznie zapraszamy - mówi Kamil Kaczmarek z komitetu referendalnego, który zamierza namówić chojniczan do udziału w niedzielnym głosowaniu za likwidacją straży miejskiej.

Tymczasem burmistrz Arseniusz Finster nie zasypia gruszek w popiele. Jest już po spotkaniach z przedstawicielami różnych środowisk społecznych, służb i instytucji, a także samych strażników miejskich, a jutro kolejny dzień indywidualnych spotkań z mieszkańcami w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Temat ten sam - plusy i minusy funkcjonowania straży w mieście.

Na poniedziałkowej sesji Finster zapowiedział, że tak czy owak straż czekają zmiany. Jakie? Na obrazku, który miał w ręce, można było zobaczyć figurę odwróconego trójkąta. To symbol tego, co ma się zdarzyć. Straż ma bardziej edukować i informować, ostrzegać i pouczać, niż karać. Poza tym w planach jest zwiększenie efektywności służb patrolowych, większa współpraca z zarządami osiedli, nacisk na profilaktykę, wzmocnienie funkcji pomocniczej i większa promocja efektów, rozwój strefy monitoringu na osiedlach, a także wzmocnienie współpracy z policją, strażą pożarną i pogotowiem ratunkowym.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.