Stracili miejsce w czwórce

W meczu na szczycie Futsal Ekstraklasy FC Toruń nie dał rady wiceliderowi z Bielska-Białej. Do remisu zabrakło jednego gola.

Torunianie rozpoczęli mecz bardzo źle. Po niespełna 2 minutach przegrywali 0:2. Najpierw błąd w wybiciu piłki Nicolae Neagu wykorzystał Michał Marek, a chwilę później świetnie dogrywał Roman Wachuła, a Douglas dopełnił formalności i było 2:0.

FC szybko jednak otrząsnął się po tych dwóch ciosach i w 18. minucie pierwszą ze swoich dwóch bramek w tym meczu strzelił Sylwester Kieper. Ambitna pogoń została uwieńczona w 24. minucie, gdy do remisu doprowadził Marcin Mikołajewicz. Niestety, goście nie poszli za ciosem, za to Rekord w ciągu 6 minut strzelił dwa kolejne gole.

To był decydujący moment spotkania. Trener Klaudiusz Hirsch w końcówce ściągnął bramkarza, ale udało się jedynie strzelić kontaktowego gola.

Torunianie spadli na 5. miejsce po tej porażce, mają 2 punkty straty do Red Devils. Kolejny mecz rozegrają w poniedziałek u siebie z liderem Gattą Zduńska Wola.

Rekord Bielsko-Biała - FC Toruń 5:4 (2:1)

Bramki: 1:0 Marek (2), 2:0 Ferreira (2), 2:1 Kieper (18), 3:1 Vahuła (21), 3:2 Kieper (22), 3:3 Mikołajewicz (24), 4:3 Szymura (26), 5:3 Machura (32), 5:4 Mikołajewicz (40)
FC: Neagu - Wołoszyn, Pelc, Szczepaniak, Czyszek - Wojciechowski, Suchocki, Elsner, Mikołajewicz - Kieper.

W innych meczach: Gwiazda Ruda Śląska - AS Uniwersytet Śląski 1:7, Gatta Zduńska Wola - Chrobry Głogów 6:0, Nbit Gliwice - Clearex Chorzów 0:2, Red Devils Chojnice - Omega Gliwice 6:1.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.