Renata Kudeł

Stowarzyszenie „Starówka Włocławek” myśli o jej odnowie

Stowarzyszenie „Starówka Włocławek” myśli o jej odnowie Fot. Stowarzyszenie „Starówka Włocławek”
Renata Kudeł

Stowarzyszeni lubią być aktywni. Także w sprawie rewitalizacji.

Stowarzyszenie „Starówka Włocławek” działa od pięciu lat. Skupia mieszkańców centrum miasta, choć nie tylko. Ponad sześćdziesiąt stowarzyszonych osób aktywnie spędza czas.

- Ale nie tylko zabawa jest naszą domeną - mówi Grażyna Pawłowska, prezes stowarzyszenia „Starówka Włocławek”. - Bierzemy udział w spotkaniach z władzami miasta, dotyczących rewitalizacji tego centrum, czyli tego obszaru miasta, który jest nam szczególnie bliski. Mamy swoje pomysły, które zgłaszamy.

- Przede wszystkim trzeba uporządkować sprawy własnościowe kamienic przy deptaku i innych w centrum - mówi Grażyna Pawłowska. - W centrum powinny być - naszym zdaniem, najdroższe w mieście domy, tak by mieszkało tu coraz więcej dbających o otoczenie ludzi. Dziś tej dbałości nie widać. Co gorsza, nie jest bezpiecznie!

Stowarzyszeni wzięli niedawno udział w akcji sadzenia krzewów przy ul. Zagajewskiego. - Uważamy, że zieleni powinno być więcej, szczególnie zaś w środmieściu - mówi Grażyna Pawłowska. Stowarzyszeni mają pomysł, aby ozdobić „Śródmiejską Cafe”, gdzie organizowane są spotkania w sprawie rewitalizacji, włocławskim fajansem.

Członkowie „Starówki Włocławek” pomagają sobie wzajemnie - tak było przy rocznym rozliczeniu podatkowym. Jeśli ktoś zachoruje, dostaje od starówkowiczów wsparcie. Pomogą posprzątać, kupić leki, coś ugotować. A osób starszych i samotnych w stowarzyszeniu jest kilka.

Stowarzyszeni otworzyli sezon rekreacyjny majówkową zabawą taneczną na strzelnicy.

Przed nimi ciekawy, pełen atrakcji i aktywności czas - już w tę sobotę działający w stowarzyszeniu zespół „Swojacy” wystąpi na festiwalu w Brodnicy. Także w maju, 27 tego miesiąca, „Swojacy” wystąpią w Domu Opieki „Na Skarpie”.

Mają już zaplanowane odpłatne wyjazdy wypoczynkowe do Tlenia - na tydzień - i dalszą wyprawę - do Włoch. A we wrześniu planują obchody pięciolecia działalności.

Renata Kudeł

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Pomorskiej online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.