(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Stoją na straży bezpieczeństwa i porządku. Są w tym najlepsi

Sierżant sztabowy Szymon Nowicki, dzielnicowy na osiedlu Owczarki. Fot. Piotr Bilski Sierżant sztabowy Szymon Nowicki, dzielnicowy na osiedlu Owczarki.
(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

- Dzięki wam rośnie zaufanie społeczne do służb. Jesteście wzorem - chwali mundurowych prezydent.

Na miano bohatera można zasłużyć sobie nie tylko spektakularną akcją. Bohaterami są też ci, którzy sumiennie, solidnie, profesjonalnie, starannie i z zaangażowaniem codziennie pełnią swoją służbę. Wczoraj zostali wyróżnieni tytułami „Funkcjonariusz roku” i nagrodzeni. To: policjanci Szymon Nowicki i Krzysztof Michalak, strażnicy Andrzej Tomaszewski i Adam Grabowski oraz strażak Michał Zakrzewski.

Dyplomy i nagrody wręczono mundurowym w ratuszu, w obecności ich przełożonych, którzy bardzo pochlebnie wyrażali się o funkcjonariuszach. - Krzysztof Michalak to bardzo zdyscyplinowany policjant. Profesjonalista - mówił o swoim podwładnym Wiesław Dziadkowiec, zastępca szefa policji.

Pochwał funkcjonariuszom nie szczędził także prezydent Robert Malinowski:

- Dzięki wam rośnie zaufanie społeczne do służb, jesteście wzorem dla waszych kolegów.

Każdy mundurowy oprócz dyplomu otrzymał także nagrodę pieniężną: 1,6 tys. zł.

- Czy jestem zaskoczony wyróżnieniem? Ciężko pracuję i po cichu liczyłem na jakąś nagrodę. Bardzo mnie ucieszyła - przyznaje z uśmiechem Szymon Nowicki. - Kiedy jeszcze byłem patrolowym, patrzyłem na kolegów, którzy odbierali wyróżnienia w poprzednich latach. Zastanawiałem się czy i ja kiedyś na nie zasłużę. Teraz czuję się doceniony.

- Każda możliwość wyjazdu do akcji jest dla mnie spełnieniem mojej życiowej pasji. Należę do tych szczęśliwych osób, którym właśnie udało się połączyć pasję z pracą - mówi z kolei strażak Michał Zakrzewski.

Jeszcze lepiej jest, gdy człowiek otrzymuje za swoją pracę nagrody. A już w ogóle - kiedy robi to po raz drugi. Tak jak obaj strażnicy miejscy, którzy zostali wyróżnieni tytułami „Funkcjonariuszy roku” już drugi raz z rzędu.

(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.