Staże w Toruniu. Decyduje kolejność

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
(mo)

Staże w Toruniu. Decyduje kolejność

(mo)

Od poniedziałku w toruńskim PUP-ie składać będzie można wnioski o zatrudnienie subsydiowane, czyli - dofinansowane. O jakie formy konkretnie chodzi?

Po pierwsze, o staże. Jeśli pracodawcy chcą zatrudnić stażystów (a dotąd wręcz o nich walczyli), muszą się pośpieszyć. Urząd zastrzega, że chociaż wnioski można składać do 22 lutego, to jednak decyduje kolejność zgłoszeń. Stażystę pracodawca może mieć przez pół roku. Przez ten czas to z państwowych pieniędzy wypłacane jest mu stypendium. W zamian za to szef ma go później zatrudnić, jednak wystarczy, że zrobi to na okres trzech miesięcy i na pół etatu. Te niskie oczekiwania to sekret popularności stażystów wśród toruńskich pracodawców. Tradycyjnie już konkurują o nich i prywatne firmy, i instytucje państwowe oraz samorządowe.

Od 8 lutego wnioski można składać również w sprawie pracowników interwencyjnych, refundacji wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, a także bonów zasiedleniowych.

Z lutowej puli ubiegać się można również o granty na telepracę, świadczenia aktywizacyjne oraz dofinansowanie do wynagrodzenia za zatrudnienie bezrobotnego powyżej 50. roku życia.

Nowością w tym roku jest możliwość ubiegania się o refundację części wynagrodzenia i składki na ubezpieczenie społeczne za bezrobotnych do 30. roku życia.

(mo)

(mo)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.