Stawski i Keller są już gotowi na pływalnię

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Bartniak
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Stawski i Keller są już gotowi na pływalnię

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Otwarcie parku wodnego dla ViP-ów w Świeciu zaplanowano na 15 stycznia (piątek) na godz. 10. Następnego dnia od tej samej godziny z atrakcji obiektu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Za godzinę zapłacą 5 zł. To promocja tylko na ten dzień.

Również podczas niedzielnego finału WOŚP w Świeciu będzie można wylicytować wejściówki na basen, które pozwolą skorzystać z wszystkich atrakcji.

- Teraz największym problemem jest podgrzewanie wody, która znajduje się już we wszystkich nieckach - nie ukrywał na wtorkowej konferencji Tomasz Keller, prezes spółki Vistula Park, której kryta pływalnia podlega. Dziennie temperatura wody wzrasta o jeden stopień, a docelowo w basenie sportowym ma wynosić od 27 do 29 st. Jeszcze cieplej ma być w niecce rekreacyjnej. - A najcieplej będzie w brodziku, gdzie będą się też odbywać zajęcia z pływania dla najmłodszych - mówił Ariel Stawski, kierownik obiektu. Szkołę pływania dla dzieci i niemowląt poprowadzi Marcin Borucki, druh z OSP Ratownik. Zaprasza do zabawy rodziców już z 3-miesięcznymi dziećmi.

Najważniejszym punktem konferencji było ostateczne podanie cen biletów, których projekt poznaliśmy jeszcze w zeszłym roku. Po medialnej burzy zrezygnowano z kasowania opiekuna osoby niepełnosprawnej. Wejdzie bezpłatnie. Jego podopieczny zapłaci 5 zł za godzinę.

Wprowadzono też bilety dwugodzinne. Gdy normalny będzie kosztował 10 zł, to jego podwójna wersja 15 zł. - Zachęcamy do spędzania w naszym obiekcie dłuższego czasu niż 60 minut - tłumaczył Stawski.

Oprócz trzech niecek z atrakcji w strefie basenowej będzie jeszcze rwąca rzeka, dwie zjeżdżalnie i dwie wanny z jaccuzzi. Na obiekcie będzie też sala fitness z oddzielną szatnią i natryskami.

Zmieniła się głębokość basenu sportowego. Teraz zamiast dwóch metrów przy słupkach, będzie tam 1,8 m. - To decyzja projektanta, który spłycił tam nieckę - mówił Stawski.

„Tradycją” przy otwieraniu krytej pływalni jest skok samorządowca w garniturze do wody. Liczne filmiki tego typu można znaleźć choćby na YouTube. - Myślę, że burmistrz doskonale zdaje sobie z tego sprawę - skomentował to Keller.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.