Stawiają na naukę zawodów. Z powodzeniem

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Stawiają na naukę zawodów. Z powodzeniem

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej jest „Innowacyjną szkołą zawodową na rynku pracy“. Tytuł zdobyli w Warszawie.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie aktywności szkół w kierunku dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów zmieniającego się rynku pracy.

W jego ramach należało zrealizować 10 zadań, m.in. spotkania z lokalnymi pracodawcami, doradcą zawodowym, a także z rodzicami w celu przedstawienia im działań podejmowanych przez szkołę w celu dostosowania kształcenia zawodowego do wymogów rynku pracy. Zorganizowano też wycieczki do okolicznych zakładów pracy.

- W szkole zorganizowaliśmy dzień kształcenia zawodowego z udziałem zaproszonych uczniów gimnazjów oraz zorganizowaliśmy konkursy o tematyce zawodowej - informują uczniowie. - W realizację tych zadań zaangażowani byli uczniowie zarówno Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych - Justyna Grzonkowska, Lucyna Szustak-Drążkowska oraz Dorota Zielińska.

Przedsięwzięcia podjęte przez szkołę doceniono przez organizatora konkursu i studium prawa europejskiego w Warszawie i nadano szkole tytułu „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy“.

Uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych bardzo czesto biorą udział w konkursach i to z powodzeniem.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.