Statek czeka remont. Nową nazwę poznamy w styczniu

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Statek czeka remont. Nową nazwę poznamy w styczniu

Maja Stankiewicz

Ponad 40 propozycji nowej nazwy statku „Zgłowięda” zgłosili mieszkańcy powiatu nakielskiego. Jednostkę w tym roku czeka jednak nie tylko zmiana imienia.

Statek „Zgłowięda” cumuje w porcie rzecznym w Nakle od kilku miesięcy. Starostwo Powiatowe w Nakle kupiło jednostkę, która w minionych latach woziła turystów po Zalewie Koronowskiem. W minionym sezonie statek rzadko wypływał jednak z portu. W tym roku przejść ma potrzebny remont. Decyzje finansowe już zapadły.

Na modernizację nowego statku wycieczkowego, który służyć ma turystom oraz promować Noteć i powiat nakielski, w tegorocznym budżecie powiatu przeznaczona została kwota 70 tysięcy złotych.

Statek wypięknieje, ale też zmieni w tym roku nazwę, co władze powiatu zapowiadały już w ubr. Do 31 grudnia mieszkańcy zgłaszać mogli w starostwie propozycje nowej nazwy dla „Zgłowiędy”. Konkurs nie cieszył się początkowo zainteresowaniem, dlatego czas przyjmowania zgłoszeń, który upływał jesienią, przedłużono do końca roku. Jaki efekt?

- Zgłoszono 44 pomysły. W tym tygodniu komisja konkursowa oceni je - informuje Łukasz Bzdawka z wydziału rozwoju nakielskiego starostwa. - Komisja wybierze trzy najlepsze propozycje, które przedstawione zostaną zarządowi powiatu. Jak dowiadujemy się - komisja konkursowa jest pięcioosobowa, przewodzi jej starosta Tomasz Miłowski. Zarząd wybierze zwycięzcę w poniedziałek 11 bm., lub na kolejnym swym posiedzeniu 18 stycznia.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.