Stary Rynek w Bydgoszczy przejdzie sporą metamorfozę

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Stary Rynek w Bydgoszczy przejdzie sporą metamorfozę

Mateusz Mazur

Od kilku lat trwa dyskusja w jakim kształcie przebudować płytę bydgoskiej starówki. Wkrótce mamy poznać więcej szczegółów.

Od kilku dobrych lat trwa w naszym mieście dyskusja jak skutecznie przebudować płytę Starego Rynku. Głos w tej sprawie zabierało wiele osób, powstało nawet kilka koncepcji. Do prac ostatecznie jednak nigdy nie doszło. Teraz mamy jednak do czynienia z momentem przełomowym.

W środę podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowanym obiektem na placu Kościeleckich prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski zapowiedział, że jesienią planowana jest przebudowa całej płyty.

Wcześniej, bo już od początku tygodnia w internecie krążyły nawet wizualizacje projektu. We wtorek próbowaliśmy dowiedzieć się czy są one prawdziwe. W ratuszu odesłano nas do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Tam ustaliliśmy, że wizualizacja nie jest niczym nowym, bo drogowcy zapoznali się już z nią w ubiegłym roku. Czy jednak jest ona aktualna nikt nie chciał nam powiedzieć.

Po zapowiedziach prezydenta Bruskiego tego samego dnia wydział administracji budowlanej ratusza złożył wniosek o pozwolenie na budowę. W sprawie inwestycji więcej dowiemy się dopiero za kilka dni. Urząd miasta planuje bowiem zorganizowanie konferencji prasowej w tej sprawie.

- Wstępnie planujemy już zorganizowanie spotkania z dziennikarzami, gdzie omówione zostaną szczegóły - powiedziała nam Anna Strzelczyk-Frydrych z biura obsługi mediów UM.

Przypomnijmy, że wraz z przebudową płyty Starego Rynku zaplanowano w tym roku drugi etap modernizacji pobliskich uliczek. W ramach tego zadania zmodernizowany będzie też Rybi Rynek.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.