Stary Rynek w Bydgoszczy przejdzie sporą metamorfozę

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Stary Rynek w Bydgoszczy przejdzie sporą metamorfozę

Mateusz Mazur

Od kilku lat trwa dyskusja w jakim kształcie przebudować płytę bydgoskiej starówki. Wkrótce mamy poznać więcej szczegółów.

Od kilku dobrych lat trwa w naszym mieście dyskusja jak skutecznie przebudować płytę Starego Rynku. Głos w tej sprawie zabierało wiele osób, powstało nawet kilka koncepcji. Do prac ostatecznie jednak nigdy nie doszło. Teraz mamy jednak do czynienia z momentem przełomowym.

W środę podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowanym obiektem na placu Kościeleckich prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski zapowiedział, że jesienią planowana jest przebudowa całej płyty.

Wcześniej, bo już od początku tygodnia w internecie krążyły nawet wizualizacje projektu. We wtorek próbowaliśmy dowiedzieć się czy są one prawdziwe. W ratuszu odesłano nas do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Tam ustaliliśmy, że wizualizacja nie jest niczym nowym, bo drogowcy zapoznali się już z nią w ubiegłym roku. Czy jednak jest ona aktualna nikt nie chciał nam powiedzieć.

Po zapowiedziach prezydenta Bruskiego tego samego dnia wydział administracji budowlanej ratusza złożył wniosek o pozwolenie na budowę. W sprawie inwestycji więcej dowiemy się dopiero za kilka dni. Urząd miasta planuje bowiem zorganizowanie konferencji prasowej w tej sprawie.

- Wstępnie planujemy już zorganizowanie spotkania z dziennikarzami, gdzie omówione zostaną szczegóły - powiedziała nam Anna Strzelczyk-Frydrych z biura obsługi mediów UM.

Przypomnijmy, że wraz z przebudową płyty Starego Rynku zaplanowano w tym roku drugi etap modernizacji pobliskich uliczek. W ramach tego zadania zmodernizowany będzie też Rybi Rynek.

Mateusz Mazur

Dziennikarz portalu internetowego Gazety Pomorskiej www.pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.