Starówka będzię tętniła życiem

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(MO)

Starówka będzię tętniła życiem

(MO)

Latem Rynek Nowomiejski wypełni się gwarem i śmiechem najmłodszych. Miasto szykuje bogatą gamę atrakcji dla dzieci.

Aleksandra Iżycka, nowa dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta, wyszła z pomysłem przygotowania plenerowych animacji dla dzieci.

- Takie animacje dla dzieci odbywały się już na Rynku Nowomiejskim dwa lata temu. Cieszyły się powodzeniem, więc warto do nich wrócić. Tym bardziej, że działające przy rynku lub nieopodal niego różne podmioty zainteresowane są współpracą i mają konkretne pomysły. Przykładem jest szkoła tańca, galeria czy klub NRD - mówi Aleksandra Iżycka, dyrektor BTCM.

Animacje dla dzieci miałyby się odbywać pod gołym niebem, przynajmniej w weekendy. Jeśli jednak pomysłów i okazji będzie więcej - także w dni powszednie wakacyjnego sezonu.

Rynek Nowomiejski ożyć ma też w sezonie za sprawą letniej sceny oraz gastronomii i handlu. Już niebawem lokale gastronomiczne wystawiać zaczną tutaj stoliki, krzesła i leżaki. Pojawią się też tak zwane ogródki. Forma dodatkowych stoisk musi być ustalana z Biurem Toruńskiego Centrum Miasta. Zresztą, nie tylko na Rynku Nowomiejskim, ale również w innych częściach starówki.

Oczywiście, podobnie jak w minionych latach, Rynek Nowomiejski gościć będzie imprezy i wydarzenia, które wrosły już w jego krajobraz. Mowa choćby o „Śniadaniu na trawie” czy siatkarskiej Plaży Gotyku. Ta ostatnia rozpocznie się 2 czerwca i potrwa 10 dni. Większość kibiców, która już miała okazję obserwować te siatkarskie zmagania, z pewnością czeka na Mecz Gwiazd.

- Oprócz animacji na trybunach oraz zmagań najlepszych zawodników w trakcie Pucharu Polski, atrakcji nie zabraknie - zapowiada Piotr Kaczmarek, szef Plaży Gotyku 2016. - Już pracujemy z największym zaangażowaniem nad kolejną edycją Meczu Gwiazd (5 czerwca tego roku). Chcemy ponownie zaprosić do Torunia najlepszych siatkarzy znanych z boisk halowych, którzy zmierzą się z toruńskim piaskiem. Już teraz możemy zapewnić, że będą to wszystkim znane nazwiska.

(MO)

(MO)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.