Starosta lipnowski naciska na budowę drogi ekspresowej S-10

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj

Starosta lipnowski naciska na budowę drogi ekspresowej S-10

Starosta lipnowski Krzysztof Baranowski wystąpił z apelem do premier Beaty Szydło. Chodzi o planowaną budowę drogi S-10.

Samorządy leżące na trasie planowanego przebiegu drogi ekspresowej S-10 liczą na to, że ta inwestycja będzie ważnym impulsem rozwoju regionu. Starosta lipnowski Krzysztof Baranowski postanowił dłużej nie czekać i wystąpił z apelem do premier Beaty Szydło. Jak wyjaśnia, apel miał na celu przede wszystkim wyrażenie zaniepokojenia faktem, iż rządowy program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023, ale z perspektywą do 2025 roku, zakłada budowę drogi Szczecin - Płońsk z podziałem na kilka etapów. Zdaniem Krzysztofa Baranowskiego, niezbędne jest, żeby inwestycja ta była realizowana kompleksowo na całym odcinku i w możliwie najbliższym terminie.

Nie chcemy wypaść poza główny nurt rozwoju

- Szczególny nacisk położyłem na to, że samorządom i społecznościom lokalnym nie tylko zależy na budowie tej drogi, która jest bardzo ważnym elementem Transeuropejskiej Sieci Transportowej, ale że istotne jest dla nas także skomunikowanie największych ośrodków gospodarczych kraju i połączenie zachodniej granicy Polski, Szczecina poprzez Bydgoszcz i Toruń z Warszawą - dodaje starosta. - To dla naszego powiatu szansa na pozostanie na mapie Polski jako region zrównoważony, niezagrożony wypadnięciem poza główny nurt gospodarczego rozwoju kraju.

Samorządy nie chcą budowy na raty

Z informacji, które dotarły do Starostwa Powiatowego w Lipnie wynika, że apel starosty został skierowany do dyrektora Biura Ministra Infrastruktury i Budownictwa, który ma udzielić odpowiedzi o wynikach podjętych w tej sprawie starań.

- Mam nadzieję, że w sprawie budowy S-10 władze centralne podzielą punkt widzenia prezentowany przez tych, którzy najmocniej odczuwają skutki fragmentarycznych działań w ramach krajowych inwestycji drogowych, czyli przedstawicieli samorządów - podkreśla Krzysztof Baranowski.

Jak się dowiedzieliśmy, do premier Beaty Szydło wystąpili w sprawie budowy S-10 też inni samorządowcy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.