Małgorzata Goździalska

Stare Miasto we Włocławku tego lata doczeka się fontanny?

Stare Miasto we Włocławku tego lata doczeka się fontanny? Fot. wizualizacja
Małgorzata Goździalska

Fontanna chodnikowa na Starym Rynku jeszcze nie działa. A termin jej wykonania właśnie minął. Powód poślizgu? Wody gruntowe.

Ta inwestycja miała być skończona w ostatnią niedzielę. - Wybierałem się nawet na uroczyste oddanie fontanny do użytku - mówił wczoraj Jarosław Chmielewski, przewodniczący Rady Miasta we Włocławku.

Dlaczego fontanna na Starym Rynku jeszcze nie tryska? Jak poinformowała Magdalena Korpo-lak-Komorowska, zastępca prezydenta miasta do spraw inwestycji, powodem opóźnień były problemy z wodami gruntowymi. - W związku z tym o kilka dni umowa z wykonawcą będzie aneksowana - dodała wiceprezydent. Jeśli jednak wykonawca nie wyrobi się w kilku dniach, to urząd miasta zacznie naliczać odsetki karne.

Fontanna chodnikowa na Starym Rynku to jedna z propozycji zgłoszona przez mieszkańców tej części miasta do budżetu obywatelskiego na ten rok. Urządzenie ma składać się z czterech niecek i dyszy, z której wydobywać się będzie woda na wysokość pięciu metrów. Strumienie wodne oraz oświetlenie mają być zsynchronizowane z muzyką. Przy fontannie planowane też są nowe ławki, podobnie jak nowe nasadzenia.

Przypomnijmy, że budowa fontanny chodnikowej na Starym Rynku ruszyła dwa miesiące temu. Początkowo koszt inwestycji przewyższał znacznie kwotę, którą miasto przeznaczyło w ramach budżetu obywatelskiego. Ale prezydent Marek Wojtkowski zdecydował, aby dołożyć brakującą sumę z budżetu miasta. Dzięki tej decyzji prace są prowadzone. Ale kiedy inwestycja zostanie skończona, tego ratusz nie podaje.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.