Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Stal z szansą na awans

Drużyna Stali Grudziądz sama zagrzewa się do walki, ale w tym, szalenie ważnym turnieju w swojej hali doping własnych kibiców będzie bezcenny! Fot. Maryla Rzeszut Drużyna Stali Grudziądz sama zagrzewa się do walki, ale w tym, szalenie ważnym turnieju w swojej hali doping własnych kibiców będzie bezcenny!
Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Grudziądz będzie gościć uczestników turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Stal stoczy walkę z 3 rywalami. Mecze w Mniszek Arenie od 22 do 24 kwietnia.

Olimpijczyk z Aten, Piotr Gabrych, grający trener Stali Grudziądz, poprowadzi swoją drużynę w walce o awans do finałowego turnieju o I ligę. Wspiera go Zenon Różycki, prezes KS Stal, także szkoleniowiec. Klub jest zmobilizowany, bo właśnie Grudziądz jest gospodarzem turnieju półfinałowego, a pierwsze mecze już w piątek, 22 kwietnia.

Drużyna Stali bardzo liczy na wsparcie swoich fanów, aż do niedzieli, 24 kwietnia. Warto kibicować, bo w Mniszek Arenie spotkają się bardzo dobre drużyny, a poziom siatkówki będzie już prawie I-ligowy.

Nie ma co kryć, Stal stoi przed trudnym zadaniem. Rywale są mocni, trzeba wykrzesać z siebie maksimum umiejętności. Która z 4 drużyn należy do faworytów? Trudno powiedzieć. Wydaje się, że szanse ma OFM Bielawianka Bester Bielawa. Z kolei grudziądzanie na pewno liczą, że zdołają wykorzystać historyczną szansę.

- Turnieje rządzą się swoimi prawami, ale nie spodziewajmy się przypadku. Walczy każdy z każdym, więc przez trzy dni zawodów wyłonione zostaną najlepsze zespoły - uważa Zenon Różycki. - Awansują dwie drużyny. Zależało nam na organizacji turnieju, bo dobrze jest grać na swoim terenie, a poza tym kibice zobaczą siatkówkę w wykonaniu najlepszych drużyn w swoich grupach.

Dwie najlepsze ekipy grupy 1. to Wilki Wilczyn i Stal Grudziądz. Dwie najlepsze drużyny grupy 2. to Bielawianka Bester Bielawa i Astra Nowa Sól. Wszystko w rękach naszych siatkarzy Stali i ich fanów!

Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.