Stal pnie się w górę II ligi

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Stal pnie się w górę II ligi

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Grudziądzcy siatkarze, pod wodzą grającego trenera, Piotra Gabrycha, odzyskują utraconą, po porażce z KS Chełmża, wysoką pozycję w tabeli II ligi.

Grudziądzanie wygrali wyjazdowy mecz w Szczecinie. Zrewanżowali się Espadonowi za porażkę w pierwszej rundzie, w swojej hali. Mecz, zgodnie z przewidywaniami, był wyrównany i bardzo zacięty. Stal dobrze rozpoczęła spotkanie, od wygrania 1. seta. W dwóch kolejnych do głosu doszli gospodarze.

Grudziądzanie doprowadzili do tie-breaku i wygrali decydujący, 5. set. Zdobyli na wyjeździe szalenie ważne punkty. Espadon był faworytem meczu, jako że w jego II-ligowym składzie są zawodnicy z I-ligowym doświadczeniem. Drużyna ta jest zapleczem I-ligowego Espadonu Szczecin.

Zepchnięcie przez Stal II-ligowego Espadonu na 6. miejsce jest dla szczecinian ujmą, którą będą chcieli jak najszybciej powetować w meczach z innymi drużynami.

Jak podkreśla Piotr Gabrych, tabelę trzeba śledzić, analizować sytuację, ale na wnioski i oceny przyjdzie czas po zakończeniu rozgrywek.

- Cały czas musimy pamiętać, że II liga jest bardzo wyrównana. To, że trzecia drużyna w tabeli zagra z siódmą nie oznacza, że ta pierwsza ma gwarancję zwycięstwa - komentuje Piotr Gabrych. - Trzeba non stop ciężko pracować.

Jednak przyznajmy, że drużyna beniaminka, który miał w tym sezonie bezpiecznie się utrzymać, Stal przeszła pierwszą rundę bardzo ładnie, stając się nawet (na krótko, ale jednak) wiceliderem 1. grupy II ligi. Aktualnie jest na 3. miejscu. Umocni tę pozycję, jeśli w najbliższą sobotę wygra mecz w Gdańsku, ze Stoczniowcem.

W swojej hali - Mniszek Arenie, Stal rozegra mecz 19 grudnia, z UKS OPP Powiat Kołobrzeski.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.