Stal jest pewna play off

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Stal jest pewna play off

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Już wiemy, że Stal Grudziądz na pewno powalczy w play off o awans do I ligi! Najbliższy mecz z Wilkami przesądzi, czy awansuje na wicelidera II ligi.

Już teraz brawa należą się męskiej drużynie siatkarskiej Stali za pozycję, jaką wypracowała sobie w pierwszym sezonie startów w II lidze. Aktualnie zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 30 pkt. Pierwsza jest KS Chełmża (32 pkt), a drugi - LUKS Wilki Wilczyn (31 pkt).

Czwarty jest Espadon Szczecin z 26 punktami na koncie.

Minimalne różnice punktowe w pierwszej trójce świadczą o tym, że te trzy drużyny prezentują praktycznie ten sam, wysoki poziom.

Po awansie do II ligi Stal miała się w niej utrzymać. Jednak grający trener Piotr Gabrych i cała drużyna postanowiła walczyć o coś więcej. Przyznać trzeba, że ciężką pracą Stal Grudziądz przebiła się do czołówki 1. grupy II ligi i już udowodniła, że jest lepsza od bardziej doświadczonych zespołów, jak chociażby Espadon Szczecin, posiadający też drużynę I-ligową a więc i zaciąg z wyższej klasy rozgrywkowej.

Co więcej, Stal zajmuje 3. miejsce w tabeli II ligi nie dlatego, że wzmocniła się spektakularnymi transferami. Na pozyskanie markowych siatkarzy grudziądzkiej Stali nie było stać. Zespół wzmocnili pojedynczy zawodnicy, ale nie były to jakieś hity transferowe.

Stal gra tymi zawodnikami, których ma, a oni stają się coraz lepsi.

Trener Piotr Gabrych powtarzał zresztą już na początku sezonu: - Nie patrzmy, kogo nam zarząd klubu załatwi i przyłączy do drużyny. Nasi chłopcy, którzy wywalczyli ten awans, grają dobrze. Znamy się wszyscy i rozumiemy coraz lepiej. Dopracowujemy detale techniczne, rozwijamy się. Drużyna jest coraz bardziej zgrana. Każdy ciężko pracuje. Wierzę w ten zespół i nasza wyobraźnia sięga dalej, niż tylko utrzymanie się w II lidze.

Stal stoi więc przed możliwością awansu do II ligi. Czyżby beniaminek z marszu miał wziąć kolejny awans, tym razem do I ligi? Kto wie... Musi najpierw dokończyć rundę zasadniczą, a najbliższy mecz rozegra 13 lutego, w Mniszek Arenie z Wilkami Wilczyn (godz. 18.)

Będzie to spotkanie niemal na szczycie, bo o fotel wicelidera. Od dwóch ostatnich meczy zależy, na której lokacie Stal zakończy bój. To przesądzi, z którego miejsca oraz na czyim terenie rozpocznie zmagania w play-off, które zaplanowane są na 5 i 6 marca.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.