Stal Grudziądz zmierza do I ligi

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Stal Grudziądz zmierza do I ligi

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Seniorzy Stali Grudziądz walczą o awans do I ligi. Przygotowują się do półfinałowego turnieju, a seniorki muszą odegrać się za porażkę z Sokołem.

Siatkarze Stali wygrali 3 razy z Wilczynem, a tylko raz ulegli (na wyjeździe) i zapewnili sobie awans do turnieju półfinałowego (22-24 kwietnia).

O awans do finału będą walczyły zespoły: KS Stal Grudziądz, Espadon Szczecin, Bielawianka Bielawa, Astra Nowa Sól. Tylko dwie z nich awansują. KS Stal zabiega o organizację tego turnieju w Grudziądzu.

Tymczasem Wilki Wilczyn odwołały się do Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zarzucając sędziemu ostatniego meczu w Wilczynie popełnienie błędu w liczeniu punktów.

- Czekamy na wynik tego odwołania. Wilki domagają się powtórzenia meczu, ale czy z powodu 1 punktu PZPS uzna, że należy jeszcze raz grać to spotkanie? - zastanawia się Zenon Różycki, prezes KS Stal Grudziądz. - Poczekamy na decyzję. Na razie PZTS wystąpił do klubów z zapytaniem o oferty na zorganizowanie półfinałowego turnieju 22-24 kwietnia. Nasza jest dość atrakcyjna, jako że dysponujemy na miejscu hotelem i wyżywieniem.

Przez miesiąc przerwy w rozgrywkach seniorzy Stali nie mogą pozwolić sobie na rozluźnienie w treningach. - Przeciwnie. Z wyjątkiem świąt, naszych zawodników czeka czas bardzo intensywnej pracy - zapewnia Zenon Różycki. - Turniej oznacza trzy dni ciężkich spotkań z czołowymi drużynami swoich grup. Poziom meczów będzie coraz wyższy.

Niestety, po raz pierwszy w swojej hali grudziądzanki uległy rywalkom tak wyraźnie, do zera. Po wyrównanej walce, w meczu play off, lepsze okazały się zawodniczki z Mogilna.

- Sokół zagrał nieco lepiej zespołowo, a w naszej drużynie zespołowość się „rozjeżdżała”, co odbiło się na wyniku - komentuje Zenon Różycki. - Do rewanżowego meczu nasze zawodniczki muszą przystąpić bardziej zmotywowane. Jeśli wygrają, to trzeci i decydujący stoczą w swojej hali. Stali musi więc odegrać się 3 kwietnia na wyjeździe, co będzie trudne.

Zawodniczki Sokoła są dobrze przygotowane i zdeterminowane do obrony korzystnego dla nich wyniku z Grudziądza.

Tucholanka też poległa na swoim terenie z UKS Gałczewo 2:3 (25:21, 20:25, 25:22, 24;26, 6:15). 3 kwietnia zagra na wyjeździe z UKS Kopernik.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.