Stal Grudziądz w pierwszej trójce

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Stal Grudziądz w pierwszej trójce

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Drużyna Stali pewnie pokonała w swojej hali Świnoujście. Zmniejszyła dystans do lidera. Przed grudziądzanami jednak ciężkie mecze.

DrużynaWynikI setII setIII set
KS STAL GRUDZIĄDZ3252525
LO MS ŚWINOUJŚCIE0152022

Faworytami byli zdecydowanie gospodarze. Grający trener Stali Piotr Gabrych tym razem postanowił poprowadzić swoją drużynę z ławki trenerskiej. Dał możliwość wykazania się na boisku siatkarzom, którzy mieli dotąd mniej okazji do grania.

To była dobra decyzja. Zawodnicy Stali kontrolowali mecz, nie dali sobie odebrać choćby seta i zasłużenie wygrali mecz 15. kolejki. Zwycięstwo KS Stal Grudziądz oznacza zdobycie bardzo cennych, trzech punktów i zwiększenie dorobku w tabeli II ligi.

Po wygranej 3:0 ze Świnoujściem Stal zajmuje 3. miejsce, tracąc tylko 2 punkty do lidera, KS Chełmża oraz 1 punkt do drugiego zespołu w tabeli - ekipy LUKS Wilki Wilczyn.

Jest dodatkowy powód do radości: do grudziądzkiego zespołu dołączył Artur Hoffmann - zawodnik, którego dobrze pamiętają miejscowi kibice.

To wychowanek Stali. 16 stycznia skończył 39 lat. Był siatkarzem Chemika Bydgoszcz, Jokera Piła, a w latach 2005-2006 AL CM Canteleu Maromme (Francja), zaś w latach 2006-2008 grał w drużynie Delecty Bydgoszcz. Ma 182 cm wzrostu. W ekipie bydgoskiej grał na pozycji rozgrywającego. Wówczas jego zasięg w bloku wynosił 300 cm a w ataku 315.

Ma pseudonim „Kita”. Jego hobby to dobra książka, muzyka, turystyka i motoryzacja. W 2013 roku udzielał się jako trener NTS Trójki Nakło. Pod koniec listopada 2013 roku przyjechał z Trójką na mecz do Grudziądza. Stal wygrała wtedy 3:1. Tym razem, w minioną sobotę, Hoffmann był już w barwach macierzystego klubu.

W trakcie przerw w meczu przeprowadzono wśród kibiców losowanie. Szczęśliwcy wygrali jako nagrody kalendarze ze zdjęciami siatkarek III-ligowej drużyny seniorskiej Stali. Są liderkami rozgrywek.

Kolejne spotkanie grudziądzanie rozegrają z drużyną AZS AWF w sobotę (30 stycznia) w Poznaniu, a w hali Mniszek Arena zmierzą się 13 lutego z zespołem z Wilczyna.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.