Stal Grudziądz dwa razy zlała Wilki

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Stal Grudziądz wygrała dwa mecze play off na swoim terenie . Wilki były zdeterminowane na ostrą walkę, ale okazały się bezsilne wobec gospodarzy.

Grudziądzcy siatkarze mają powody do radości: z powodzenie rozpoczęli bój w fazie play off. W pierwszym meczu na swoim terenie pokonali Wilki Wilczyn do zera. Tylko w pierwszym secie toczyła się wyrównana walka, w kolejnych dwóch Stal gładko rozprawiła się z rywalami. Wilki zmobilizowały się jednak na drugi, niedzielny mecz.

Gospodarze tym razem mieli trudniejsze zadanie. Wilki grały skuteczniej, ale w końcówkach setów grudziądzanie okazywali się lepsi. Trzeci, zwycięski set już był praktycznie formalnością. W przerwie meczu wystąpił dziewczęcy zespół taneczny Retro Show.

Dwa wygrane mecze w Wilkami ma już na koncie Stal Grudziądz. 12-13 marca rozegrane zostaną spotkania rewanżowe w Wilczynie. Drużynie Stali potrzebne jest jeszcze jedno zwycięstwo (gra sie do trzech wygranych spotkań).

W drugim półfinale KS Chełmża miała grać z Espadonem Szczecin, ale oddała mecze walkowerem. Na przeszkodzie stanęły problemy finansowe. Szkoda. Chełmża osiągnęła największy sukces sportowy w swojej histroii. Zdecydowanie wygrała rundę zasadniczą w grupie 1. Drużyna była gotowa walczyć o awans do I ligi. Ogromne chęci do kontynuowania zmagań mieli działacze i osoby związane z klubem. Było wszystko: poziom sportowy, wola walki i zapał, tylko zabrakło pieniędzy. Nie zobaczymy więc Chełmży w play off.

Jak wyliczyli działacze, koszt meczów play off z Espadonem Szczecin sięgnąłby kilkunastu tysięcy złotych. Klub nie ma takiej kwoty do dyspozycji, ani jej nie jest w stanie zdobyć. Z żalem więc Chełmża wycofała się z rozgrywek. Dlatego Espadon wygrał walkowerem i bez walki wszedł do finału...

Jeśli Stal wygra z Wilkami trzeci mecz, to spotka się z Espadonem Szczecin. Gdyby to Stal okazała się najlepszą ekipą 1. grupy II ligi, to wzięłaby udział w ogólnopolskim turnieju sześci najlepszych drużyn - zwycięzców 6 grup II-ligowych.

Czy grudziądzy siatkarze mają szansę na awans do I ligi? Szansa zawsze jest. Jeśli trafią do turnieju 6 najlepszych, tam okaże się, która z grup prezentuje najwyższy poziom.