Stadion w nowszej wersji

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Katarzyna Pomianowska

Stadion w nowszej wersji

Katarzyna Pomianowska

Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji stadionu MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim.

Postępowanie na wykonanie zadania wygrał „Amibud Cezary Ilnicki” z siedzibą w Pieńsku. Co będzie przedmiotem opracowania?

- Projekt budowy budynku z pomieszczeniami szatniowymi, sanitarnymi, biurami klubu sportowego, stanowiskiem speakera, siłownią oraz trybuną zadaszoną na ok. 20 miejsc siedzących - czytamy na umnowe-miasto.pl. Ponadto: budowa trybuny zadaszonej na ok. 400 miejsc siedzących, trybun niezadaszonych na ok. 150 miejsc siedzących i sektora kibiców drużyny gości na ok. 100 miejsc siedzących. Projekt musi zawierać opracowanie dotyczące infrastruktury lekkoatletycznej: bieżnia okrężna 4-torowa o długości 400 m z nawierzchnią syntetyczną, bieżnia prosta 6-torowa o długości z wybiegami 120 m, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal.

Wykonawca zajmie się również m.in. projektem wykonania instalacji nagłośnieniowej i oświetleniowej umożliwiającej trenowanie na bieżni i płycie boiska do piłki nożnej - po zmierzchu (bez możliwości rozgrywania spotkań).

Dokumentacja ma być gotowa do 25 kwietnia br. Koszt opracowania to ok. 31 tys. 500 złotych brutto. Przypomnijmy, w budżecie miasta na 2016 rok zabezpieczono 400 tys. zł na modernizację obiektów MOSiR, 26,5 tys. zł na wykonanie pokrycia dachu, 4,5 tys. zł na system nawadniania zakoli boiska płyty głównej, 25 tys. zł - termomodernizację hoteliku MOSiR.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.