Stacja krwiodawstwa we Włocławku będzie bliżej centrum

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Stacja krwiodawstwa we Włocławku będzie bliżej centrum

Małgorzata Goździalska

Nowi lokatorzy w budynku po pogotowiu przy ul. Lunewil.

Przetarg ogłoszony przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku na dzierżawę pomieszczeń stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Lunewil rozstrzygnięty! Przystąpiło do niego tylko Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. I wszystko wskazuje na to, że w części stacji zostanie ulokowany włocławski oddział RCKiK. - Przed nami tylko zawarcie umowy z dzierżawcą - mówi Józef Mazierski, kierownik stacji pogotowia ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku.

Do podpisania umowy ma dojść w najbliższych kilku dniach. - Centrum krwiodawstwa zainteresowane jest lewą stroną budynku i powierzchnią dwustu metrów kwadratowych - mówi Józef Mazierski.

Na razie włocławski oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy wynajmuje od Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego pomieszczenia przy ul. Wienieckiej. - Lokalizacja w centrum miasta na pewno będzie korzystniejsza - mówi Jolanta Staśkiewicz, zastępca kierownika wlocławskiego oddziału RCKiK.

Do włocławskiego oddziału RCKiK zgłasza się dziennie około 30 honorowych dawców krwi. Tymczasem dojazd na ul. Wieniecką nie zawsze jest prosty, choćby ze względu na przejazd kolejowy. Jeśli umowa na dzierżawę pomieszczeń zostanie podpisana, to dotarcie na ul. Lunewil będzie łatwiejsze. A to może się przełożyć na zwiększenie liczby honorowych dawców krwi.

Kiedy mogłoby dojść do przeprowadzki? Wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy po wykonaniu niezbędnych prac adaptacyjnych i remontowych.

Prawa część stacji pogotowia ratunkowego zarezerwowane jest dla przyszłego Centrum Ratownictwa Medycznego we Włocławku. - Jestem przekonany, że takie we Włocławku będzie - mówi Józef Mazierski.

W budynku przy ul. Lunewil mieszczą się jeszcze dwie poradnie: psychiatryczna i psychologiczna.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.