Joanna Pluta

Sputnik pojawi się nad Bydgoszczą już dzisiaj

„Durnia” zobaczymy w Bydgoszczy już jutro o godz. 20 w klubie Mózg. „Durnia” zobaczymy w Bydgoszczy już jutro o godz. 20 w klubie Mózg.
Joanna Pluta

Dziś po południu w klubie Mózg rozpocznie się kolejna edycja festiwalu filmów rosyjskich Sputnik nad Bydgoszczą. Co nas czeka?

Sputnik nad Polską odbył się pod koniec ubiegłego roku i tradycyjnie po swoim zakończeniu w stolicy wyruszył do kolejnych miast w Polsce. Już dziś zagości w Bydgoszczy na niemal tydzień.

To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć, co ciekawego jeśli chodzi o kinematografię ma do zaproponowania Rosja. Tym razem będzie można obejrzeć między innymi retrospektywy artystów. Ale po kolei.

Podczas bydgoskiego Sputnika zobaczymy kilkanaście filmów. Na początek już dziś w klubie Mózg będzie można zobaczyć „Córkę” (godz. 18) i „Frankofonię” (godz. 20). Jutro czeka nas pierwsza z retrospektyw - dzień z Yuriym Bykovem. Zobaczymy jego „Majora” (godz. 18) i „Durnia” (godz. 20).

21 stycznia zaplanowano z kolei dzień z Anną Melikyanową. O godz. 18 zostanie wyświetlony film „Rusałka” a o 20.15 „Mars”. 22 stycznia festiwalowa widownia będzie miała okazję obejrzeć filmy z konkursu głównego. I tak o godz. 18 zaplanowano seans „Pionierów marzycieli”, a o godz. 20.10 „No comment”. Dzień później ciąg dalszy sekcji filmów konkursowych. O godz. 16.30 coś dla najmłodszych kinomanów. W ramach bloku „Mały Sputnik” zobaczą filmy „Troje z Prostokwaszyna” i „Miś Puszatek”. O godz. 18 już w regularnym bloku zostanie wyświetlony film „14+”, a o 20 „Ucieczka z Moskwabadu”. 24 stycznia, ostatniego dnia imprezy zobaczymy „Norwega” (18) i „Zbawienie” (20), a w ramach Małego Sputnika o godz. 16.30 „Muzykantów z Bremy” oraz „Wilka i zająca”.

Bilet na jeden seans kosztuje 10 zł, dla Małego Sputnika 5 zł, a karnet na całość 30 zł.

Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.