Joanna Pluta

Sputnik po raz kolejny przeleci nad Bydgoszczą

„Udar słoneczny” Nikity Michałkowa zostanie wyświetlony już w tę niedzielę w Mózgu w ramach prologu do festiwalu. Fot. materiały organizatora „Udar słoneczny” Nikity Michałkowa zostanie wyświetlony już w tę niedzielę w Mózgu w ramach prologu do festiwalu.
Joanna Pluta

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję tego wyjątkowego festiwalu. Rozpocznie się 19 stycznia, ale w tę niedzielę czeka nas jego prolog.

Wtedy bowiem o godz. 19 w klubie Mózg zobaczymy film „Udar słoneczny” w reżyserii Nikity Michałkowa. To tegoroczny rosyjski kandydat do Oscara. Obraz powstał na podstawie utworów Iwana Bunina „Udar słoneczny” i „Przeklęte dni”. Jak czytamy w recenzji Natalii Sierżantowej „pomysł stworzenia filmu na podstawie prozy Iwana Bunina pojawił się u reżysera ponad 30 lat temu. Jednak do realizacji swojego planu Nikita Michałkow mógł przystąpić dopiero w 2010 roku. „Przeszedłem długą drogę - przyznaje reżyser. - Jedenaście razy odręcznie przepisywałem historię, starając się zanurzyć w jej energii, złapać nieuchwytną aurę…”.

Bilet na film będzie kosztował 10 zł. 19 stycznia zaś rozpocznie się już regularna część festiwalu. Impreza potrwa do 24 stycznia i codziennie będziemy mogli w Mózgu oglądać co najmniej dwa filmy. Bilety na pojedynczy seans będą kosztować 10 zł, na całość 30 zł, a bilet dla Małego Sputnika 5 zł.

Z najciekawszych propozycji warto wymienić np. „Frankofonię” (19 stycznia, godz. 20.10), „Durnia” (20 stycznia, godz. 20) oraz „Ucieczkę z Moskwabadu” (23 stycznia, godz. 20).


Harmonogram festiwalu:


19 stycznia
godz. 18 - "Córka"
godz. 20:10 - "Frankofonia"

20 stycznia
Dzień z Yuriym Bykovem
godz. 18 - "Major"
godz. 20 - "Dureń"

21 stycznia
Dzień z Anną Melikyanową
godz.18 - "Rusałka"
godz. 20:15 - "Mars"

22 stycznia
Filmy z konkursu głównego
godz. 18 - "Pionierzy marzyciele"
godz. 20:10 - "No comments"

23 stycznia
Filmy z konkursu głównego
godz. 16:30 - Mały Sputnik - "Troje z Prostokwaszyna" + "Miś Puszatek"
godz. 18 - "14+"
godz. 20 - "Ucieczka z Moskwabadu"

24 stycznia
Filmy z konkursu głównego
godz. 16:30 - Mały Sputnik - "Muzykanci z Bremy" + "Wilk i zając"
godz. 18 - "Norweg"
godz. 20 - "Zbawienie"
Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.