Agnieszka Domka-Rybka

Sprzedajesz przez internet? Uważaj na „biały wywiad”. Poluje!

Sprzedajesz przez internet? Uważaj na „biały wywiad”. Poluje! Fot. Allegro
Agnieszka Domka-Rybka

Wystarczy odwiedzić popularne serwisy OLX, Allegro czy nawet facebookową Bydgoską Giełdę Mam, by przekonać się, że mieszkańcy regionu próbują tam sprzedać wszystko, co tylko się da. Fiskus lubi mieć oko na takie transakcje.

- Siła internetu jest wielka, w ciągu doby po wystawieniu kanapy na OLX już miałam kupca - opowiada pani Agnieszka z Bydgoszczy. - Przyjechał do domu i problem z głowy, bo zagracała mieszkanie. Zarobiłam 200 zł. Dołożyłam i kupiłam synowi nową.

Zarabiasz sporadycznie? To możesz być spokojny

Przeglądamy oferty w wymienionych serwisach. Internauci oferują m.in.: używane meble, samochody, telefony, zabawki, odzież i długo by można jeszcze wymieniać. Niektórzy wyraźnie nie znają granic przyzwoitości. W sprzedaży są bowiem np. używane smoczki, poplamione ciuszki po dzieciach i buty, które raczej już nie nadają się do chodzenia.

Kilka miesięcy temu do jednego z kujawsko-pomorskich urzędów skarbowych wpłynął taki donos: „Czy nie dałoby się wprowadzić kontroli internetu w Polsce?” - zaproponował anonimowy autor. „Co tam się wyprawia! A ile pieniędzy ucieka z budżetu”.

Jakie kary mogą grozić za prowadzenie sprzedaży internetowej niezgodnie z prawem? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.