Sprzeciw lokatorów spowoduje kolejne zmiany terminów prac [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Sprzeciw lokatorów spowoduje kolejne zmiany terminów prac [zdjęcia]

Mateusz Mazur

Po zakończeniu prac nad ul. Nowomazowiecką w Bydgoszczy drogowcy zajmą się ul. Cieszkowskiego? Niewykluczone.

Temat remontu ulicy Augusta Cieszkowskiego i budowy ulicy Nowomazowieckiej pojawił się wczoraj na komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Bydgoscy drogowcy przedstawili aktualną sytuację w sprawie tych dwóch ważnych inwestycji.

Nie obyło się bez powrotu do ostatniego spotkania z mieszkańcami między innymi ulicy Świętojańskiej, do którego doszło kilkanaście dni temu. Lokatorzy tamtejszych kamienic cały czas negatywnie wypowiadają się w sprawie pomysłu, by w najbliższym czasie ulica Świętojańska stała się dwukierunkowa.

- Mieszkańcy obawiają się zwiększonej emisji spalin, hałasu i zanieczyszczenia powietrza - wymieniał w czasie wczorajszej komisji Maciej Gust, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ds. inwestycji drogowych.

Mieszkańcy ponadto zagrozili, że jeśli dojdzie do wprowadzenia dwukierunkowego ruchu z pewnością zablokują ulicę Świętojańską. Jakie zatem jest proponowane rozwiązanie?

Obecnie najbardziej realny scenariusz polegałby najpierw na budowie ulicy Nowomazowieckiej, a dopiero po tej inwestycji drogowcy rozpoczęliby remont ulicy Cieszkowskiego. Tym samym zmiany na ulicy Świętojańskiej nie byłyby potrzebne.

- To najbardziej racjonalne rozwiązanie - skwitował radny Platformy Obywatelskiej Janusz Czwojda.

Cieszkowskiego
Create your own infographics

Ostateczna decyzja w tej sprawie na razie jeszcze nie zapadła. O oczekiwanych inwestycjach w Śródmieściu radni będą dalej rozmawiać podczas środowej sesji.

Poza tym w czasie obrad komisji dowiedzieliśmy się jakie zmiany w organizacji ruchu planują drogowcy w centrum miasta. Docelowo ruch dwukierunkowy miałby obowiązywać na ulicy Pomorskiej, na odcinku od Cieszkowskiego do Mazowieckiej. Możliwa jest też instalacja sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu Świętojańskiej, Pomorskiej i Hetmańskiej. Planowane jest też umożliwienie skrętu w lewo u zbiegu Mazowieckiej i Pomorskiej oraz korekty sposobu parkowania w obrębie tamtejszych skrzyżowań.

Kiedy zatem mogłaby się rozpocząć budowa ulicy Nowomazowieckiej? Dużo zależy od przenosin Akademii Muzycznej do nowego obiektu. W przyszłym roku drogowcy chcą mieć gotowy projekt budowy dróg dojazdowych do nowej siedziby uczelni. A same prace drogowe przy budowie nowego odcinka planowane są na lata 2018-2019. Tym samym remont Cieszkowskiego zostałby odsunięty w czasie.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.