Krzysztof Błażejewski

Sprzątamy Bydgoszcz. W Śródmieściu jest jeszcze sporo do zrobienia

Na skwerze na rogu ulic Gdańskiej i Śniadeckich znajdują się dwie małe, ukryte w zieleni i praktycznie niewidoczne z daleka ławeczki. Starsi mieszkańcy Fot. Fot. Dariusz Bloch Na skwerze na rogu ulic Gdańskiej i Śniadeckich znajdują się dwie małe, ukryte w zieleni i praktycznie niewidoczne z daleka ławeczki. Starsi mieszkańcy Śródmieścia chcieliby, by było ich tam więcej...
Krzysztof Błażejewski

Dziś zajmiemy się Śródmieściem. To miejsce reprezentacyjne dla Bydgoszczy, więc nasi Czytelnicy okazali się być szczególnie czuli na jego estetykę.

- Nie zabierałam głosu, bo stale miałam nadzieję - napisała do nas pani Elżbieta - że może coś się zmieni, ale zmieniło się niewiele. Nadal boli mnie serce, kiedy patrzę na moje ukochane miasto - na jego centrum, np. na skwer na rogu ulic Śniadeckich i Gdańskiej.

Ławki czy pseudo ławki?

- Nie mogę zrozumieć - pisze nasza Czytelniczka - dlaczego ulica Śniadeckich na tym odcinku od strony jezdni jest często sprzątana (ale nigdy nie odśnieżana), a już przejście pomiędzy trawnikiem a pasem zieleni jest ciągle zaśmiecone liśćmi, piaskiem, gałęźmi itp. I dlaczego w tym przejściu nie ma ławek? Komu by to przeszkadzało? Są tam pseudo ławki ciągle brudne, a kiedyś stały trzy ławki białe i można było sobie usiąść (fakt, że było to wiele lat temu, ale co z tego). Na skraju skweru stoją dwa ohydne, betonowe kosze na śmieci. Ponadto na ul. Śniadeckich, na wysokości numeru 3, stoi na chodniku ohydna betonowa donica. Po co i na co? Tak samo na ul. Pomorskiej na wysokości numerów 2-4 stoją ohydne, zarośnięte, zaśmiecone betonowe donice. Przypuszczam, że po to, aby nie parkowały tam samochody. Ale od czego jest znak drogowy zakazu postoju z dodatkiem „dotyczy również chodnika”?

O stan skweru Mariana Rejewskiego zapytaliśmy służby bydgoskiego ratusza.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.