Sprinterzy torowi Stali Grudziądz u prezydenta RP

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Wicemistrzów Europy - drużynę sprinterów Stali Grudziądz przyjął Andrzej Duda, prezydent RP. Są to: Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel.

Zaszczytu dostąpili kolarze torowi ALKS Stal Grudziądz, których przyjął - wraz z innymi medalistami mistrzostw świata i Europy - Andrzej Duda, prezydent RP.

Grudziądzcy zawodnicy byli w gronie innych medalistów mistrzostw świata i Europy, z którymi spotkał się prezydent. Złożył im gratulacje za osiągane sukcesy sportowe i godne reprezentowanie Polski oraz życzył dalszego rozwoju i medali w najważniejszych imprezach sportowych, włącznie z igrzyskami olimpijskimi.

Część grudziądzkich kolarzy torowych wystartowała w mistrzostwach Polski w konkurencjach nieolimpijskich. Zawody rozegrano na welodromie w Pruszkowie. Ze ścisłej czołówki zawodników Stali wystąpił Grzegorz Drejgier, który wygrał w omnium wyścig na dystansie 250 m ze startu zatrzymanego. 2. miejsce zajął Maciej Bielecki a 3. Kamil Kuczyński (obaj GK Piast Szczecin), 4. Mateusz Rudyk (Stal) i 5. Mateusz Lipa (Stal). 7. lokatę zajął Piotr Stanisławek (Stal).

Drejgier wygrał też finał omnium sprinterskiego (znów przed dwoma szczecinianami), zaś Mateusz Lipa wygrał finał B, przed Michałem Rudykiem. Lipa był z kolei najszybszy w omnium sprinterskim - wyścigu na 500 m ze startu lotnego. Tym razem Drejgier był 4. Obaj robią wszystko i nadzwyczaj ciężko pracują, by uzyskać kwalifikacje na olimpiadę w Rio de Janeiro. Wkrótce czekają ich mistrzostwa świata.

Młodsze pokolenie kolarzy Stali też wykazało się w MP w konkurencjach nieolimpijskich. Dawid Jaros wygrał rywalizację w scratchu juniorów młodszych i zdobył złoto, zaś 5. był Krystian Kachel.

Mariusz Gąsiorowski wywalczył tytuł mistrza Polski w scratchu U-23 a tuż za podium, na miejscu 4. uplasował się Marceli Zieliński.