Sprawdzili wiedzę w testach, a na torze umiejętności

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Sprawdzili wiedzę w testach, a na torze umiejętności

Jolanta Młodecka

Dla uczestników turnieju w Radziejowie w etapie powiatowym organizatorzy przygotowali nagrody. Zwycięscy otrzymali rowery ufundowane przez burmistrzów.

Gospodarzem eliminacji powiatowej był Miejski Zespół Szkół w Radziejowie. - Mimo słabej pogody wszyscy byli zadowoleni z przebiegu turnieju. Uczestnicy pokazali się z najlepszej strony.

Poziom, zarówno ze znajomości przepisów, jaki i samej jazdy na rowerze był wysoki - mówi Remigiusz Koziński, dyrektor MZS. - Cieszy zwłaszcza to, że zainteresowanie konkursem wciąż jest wysokie. i że każdego roku zgłasza się więcej drużyn.

W eliminacjach powiatowych wystartowali uczniowie szkół podstawowych w Radzie jowie, Paniewie, Morzycach, Osięcinach i Piotrowie Kujawskim. Oraz gimnazja z Piotrkowa Kujawskiego, Topólki, Witowa i Radziejowa.

W kategorii szkół podstawowych najlepiej spisała się drużyna z Radziejowa. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Osięcin, za nimi drużyny z Morzyc, Piotrkowa Kuj. i Paniewa. W kategorii gimnazjów: pierwsze miejsce gimnazjum w Piotrkowie Kuj., kolejne Radziejów, Witowo i Topólka.

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli: Adrianna Muszyńska - Radziejów, Zuzana Krasucka - Morzyce i Kinga Bałuk - Radziejów. Wśród gimnazjalistów: Adrian Fer, Weronika Michalska i Dominika Siut- wszyscy z P iotrkowa Kuj. Gratulacje!

Zwycięscy w nagrodę otrzymali rowery ufundowane przez burmistrzów Radziejowa i Piotrkowa Kuj. Zwycięskie zespoły zakwalifikowały się do etapu rejonowego turnieju.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.