Sprawdzą, czy place zabaw w Świeciu są bezpieczne

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Galczak
Andrzej Galczakandrzej.galczak@pomorska.pl

Sprawdzą, czy place zabaw w Świeciu są bezpieczne

Andrzej Galczakandrzej.galczak@pomorska.pl

Uszkodzenia usuwane są na bieżąco. Wynikają z eksploatacji.

Choć jeszcze jest dość chłodno, to widać, że zima jest już w odwrocie. Gdy tylko pojawia się słońce, to mimo dość niskich temperatur rodzice i dziadkowie nieśmiało, aczkolwiek coraz chętniej zaglądają z dziećmi i wnukami na place zabaw.

Z pewnością najchętniej i najliczniej odwiedzanym jest plac zabaw na Bulwarach im. Marszałka Piłsudskiego. To miejsce, szczególnie latem jest oblegane przez dzieci. Nie ma się czemu dziwić, bo zainstalowano tam najwięcej różnorodnych i atrakcyjnych sprzętów. Do tego gwarancją bezpiecznej zabawy jest miękkie podłoże.

Kolejne place zabaw administrowane przez urząd miasta usytuowane są: w parku im. Władysława Łokietka, przy ul. Jagiellońskiej, przy ul. Płockiej, obok skate parku na stadionie Przylesie na osiedlu Zazamcze oraz w ogródku jordanowskim w parku im. H. Sienkiewicza.

Jak miejsca zabaw przetrwały zimę? Oparły się wandalom? - Place zabaw są ot-warte i dostępne dla dzieci przez cały rok - mówi Aleksandra Bartoszewska z biura prasowego UM. - Drobne remonty, prace konserwacyjne i malarskie oraz ewentualne naprawy będą wykonywane w kwietniu, gdy już będzie odpowiednia pogoda. Również w kwietniu będzie wymieniony piasek we wszystkich piaskownicach.

- Na przełomie kwietnia i maja zostanie przeprowadzony coroczny przegląd stanu technicznego, sprawdzona też zostanie zgodność urządzeń do zabaw z obowiązującymi normami - dodaje Aleksandra Bartoszewska.

Przegląd i kontrolę wykona zewnętrzna jednostka posiadająca odpowiednie uprawnienia.

Rzeczniczka podkreśla, że ewentualne drobne zniszczenia są usuwane na bieżąco. Uszkodzenia wynikają z naturalnej eksploatacji, ale zdarzają się też np. różne napisy na elementach zabawowych.

Andrzej Galczakandrzej.galczak@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.