Karolina Rokitnicka

Spotkanie z zielarką, zajęcia artystyczne i pyszności. Wieś Maciejowej Duszy

Zioła i motyw gęsi to baza do warsztatów w Macikowie. Fot. Wieś Maciejowej Duszy Zioła i motyw gęsi to baza do warsztatów w Macikowie.
Karolina Rokitnicka

Macikowo (gmina Golub-Dobrzyń) to Wieś Maciejowej Duszy. Nawiązuje ona do legendy o kowalu Macieju, który u miejscowej zielarki zakupił zioła, podarował miejscowej chorej gęsiareczce, dzięki czemu uratował ją od śmierci. Dlatego wieś nazwano jego imieniem.

Zioła stanowią też bazę dla wioski tematycznej, która tu powstała. Organizowane są tu zajęcia dla grup zorganizowanych - dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Mogą liczyć od 20 do 40 osób. Spotkania trwają około 4 godzin, konieczne jest jednak wcześniejsze ustalenie terminu telefonicznie. Dla najmłodszych są m.in. spotkania z zielarką, degustacja ziołowych herbatek, rozpoznawanie ziół, gry, plener malarski, warsztaty rękodzielnicze, ozdabianie mydełek metodą decoupage, pisanie gęsim piórem, wyklejanki oraz pieczenie ciasteczek. Dorosłym Wieś Maciejowej Duszy oferuje poznawanie ziół, warsztaty ozdabiania doniczek, warsztaty pirografii - czyli wypalania w drewnie, warsztaty florystyczne - układanie bukietów z ziół, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu oraz zdobienie kielichów i wazonów.

Ceny udziału w warsztatach, które trwają od 30 do 90 minut wahają się od 8 do 20 zł. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały do prowadzenia zajęć i warsztatów. Uczestnicy zabierają wytwory swojej pracy. Jest także oferta wyjazdowa. „Ziołowy Stragan’’ pojawia się na festynach i jarmarkach. Zobaczyć możemy wyroby rękodzielnicze, posmakować potraw z dodatkiem ziół, herbat.

- Pozyskaliśmy pieniądze na utworzenie kącika zielarskiego. Będzie to edukacyjna zagroda z roślinami i tablicami informacyjnymi. Urządzimy ją w przyszłym roku - mówi Urszula Skrzeszewska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Macikowa i Okolic.

Stowarzyszenie, które prowadzi wieś tematyczną w Macikowie, 11 września o godz. 15 organizuje piknik rodzinny.

Cennik:

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.