Spotkanie międzypokoleniowe

Czytaj dalej
Fot. jm
Joanna Maciejewska

Spotkanie międzypokoleniowe

Joanna Maciejewska

- Zawsze bardzo się wzruszam i głęboko przeżywam te spotkania. Czasem nawet uronię łezkę - zdradza pani Gabriela z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Toruniu.

Mowa o organizowanych już od ponad trzydziestu lat spotkaniach z okazji Dnia Babci i Dziadka w PM nr 4. Jak informuje nauczycielka Katarzyna Brodowska, celem tych spotkań jest integracja przedszkolaków ze środowiskiem seniorów. - Uczymy w ten sposób dzieci szacunku do osób starszych - dodaje Brodowska.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu pensjonariuszy.

- Są to bardzo często osoby samotne, które traktują te dzieci jak swoje wnuki - mówi Katarzyna Krystkowiak, tearpeutka z DDPS przy ul. Gagarina 152.

Dzieci wręczyły laurki oraz zaprezentowały program artystyczny, do którego przygotowywały się przez długie tygodnie. Nie zabrakło również wspólnych zabaw tanecznych.

Spotkania dla pensjonariuszy organizuje także PM nr 9, PM nr 17 oraz SP nr 11.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.