Monika Smól

Sportowcy niepełnosprawni zaliczyli udane występy

- Nasze dziewczyny zagrały świetnie. Jako jedyne były żeńską drużyną, któramusiała rywalizować z chłopakami - mówi Marcin Petr. Fot. nadesłane - Nasze dziewczyny zagrały świetnie. Jako jedyne były żeńską drużyną, któramusiała rywalizować z chłopakami - mówi Marcin Petr.
Monika Smól

W Białymstoku rozegrana została druga część IX Zimowych Ogólnopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Liczną grupą uczestniczyli w nich chełmnianie.

Zawody rozgrywane były w konkurencjach: łyżwiarstwo szybkie i hokej halowy. Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych reprezentowały dwie drużyny hokejowe i jeden łyżwiarz szybki.

Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Chełmno w składzie miał: Hannę Kozłowską, Sylwię Wieszczek, Magdalenę Podlasińską, Agnieszkę Bochniak, Monikę Popiołek, Stefanię Zasacką, Joannę Pysz. Drużyna żeńska hokeja halowego składała się jeszcze z zawodniczek KOS „Trzynastka” Grudziądz. Reprezentantem chełmińskiego klubu w ekipie męskiej był Daniel Roloff.

- Drużyna żeńska, po bardzo emocjonujących meczach w grupie oraz fazie play off, zdobyła brązowy medal stając na trzecim miejscu podium - mówi Marcin Petr, trener chełmnian. - Zespół męski w finale walczył z zawodnikami oddziału łódzkiego. Na sześć minut przed końcem meczu prowadziliśmy 2:1. Chłopcy zmagali się w grupie najsprawniejszych i przegrali zaledwie jedną bramką. Faul i kara dla naszego gracza poskutkowała osłabieniem i przegraną 3:2. Zawodnicy stworzyli wspaniałe, dramatyczne widowisko.

Przypomnijmy, w pierwszej części zawodów w Zakopanem Magdalena Podlasińska wywalczyła złoto w narciarstwie. Weźmie udział w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii w 2017 roku.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników sportowych naszych zawodników - podkreśla Marcin Petr. - W Białymstoku dziewczyny zagrały świetnie, rywalizowały - jako jedyna drużyna żeńska - z mężczyznami. Poza tym, znaleźliśmy czas aby pozwiedzać, a nawet pójść na dyskotekę, co nasi zawodnicy uwielbiają. Wysoko oceniam organizację i w Zakopanem, i w Białymstoku. W obu miejscach słuchano sugestii trenerów, brano je pod uwagę.

Opiekunami chełmnian byli Łukasz Kleszczyński i Marcin Petr - nauczyciele wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Chełmnie.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.