Sportowcy nie zawiedli i pomogli [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Magdalena Zimna

Sportowcy nie zawiedli i pomogli [zdjęcia]

Magdalena Zimna

Trzydzieści tysięcy złotych zebrali uczestnicy balu mistrzów sportu na rehabilitację Darcy Warda. Inicjatorem akcji był Piotr Małachowski.

To właśnie znakomity polski dyskobol zajął 6. miejsce w rozstrzygniętym właśnie plebiscycie na najlepszego sportowca roku, organizowanym przez „Przegląd Sportowy” i TVP. Podczas odbierania statuetki, Małachowski zaapelował o zbiórkę.

- Powiem szczerze, że byłem trochę zestresowany. Nie jest problemem komuś podziękować, bo każdy z nas może sobie taką formułkę wcześniej przyszykować. Tym razem musiałem jednak powiedzieć trochę więcej, a nie wiedziałem jak zostanie to odebrane przez sportowców, gości, biznesmenów - mówił lekkoatleta.

- Odzew okazał się jednak bardzo pozytywny i tylko w sobotni wieczór udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych. Poza tym PZPN, PZPS oraz PZMot. obiecały, że każdy ze związków dorzuci 10 tysięcy, a i firma Coca-Cola poprosiła o przesłanie numeru bankowego.

Darcy Ward kontuzji doznał w sierpniu ubiegłego roku. Podczas meczu ligowego w Zielonej Górze miał wypadek, który zakończył się dla niego przerwaniem rdzenia kręgowego. Dramat młodego i utalentowanego Australijczyka poruszył sportowe środowisko, które od miesięcy pomaga zebrać mu pieniądze na rehabilitację. Ward leczy się w ojczyźnie, ale poprzez portale społecznościowe na bieżąco relacjonuje drobne nawet postępy w leczeniu.

Piotr Małachowski, lekkoatletyka
Mariusz Kapała Darcy Ward kontuzji doznał w sierpniu ubiegłego roku.
Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.