Sportowcy naszą dumą [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Sportowcy naszą dumą [zdjęcia, wideo]

Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Olimpijczycy z Rio de Janeiro zostali uhonorowani przez zarząd województwa. Najwięcej - po 20 tys. zł - otrzymały nasze złote wioślarki.

W tym roku województwo kujawsko-pomorskie zdobyło trzy medale: złoty Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj (wioślarstwo, obie Lotto Bydgostia) i dwa brązowe - Moniki Ciaciuch (Lotto Bydgostia) i Beaty Mikołajczyk (kajakarstwo, UKS Kopernik Bydgoszcz).

- Sukces kujawsko-pomorskich sportowców w Rio pokazuje skalę oddziaływania naszej młodzieży na sport ogólnopolski. Szczególnie wiosła i kajaki to nasza wielka siła. Jest z czego się cieszyć i za co dziękować. Gratuluję naszym zawodnikom w imieniu wszystkich mieszkańców województwa - powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Złote wioślarki odebrały za złoto po 20 tysięcy złotych, a za brązy obie panie po 10 tys. zł. Wszyscy pozostali uczestnicy IO (28 osób) zostali uhonorowani równo - po 2 tys. zł, włącznie z jedyną paraolimpijką - Arletą Meloch (Olimpia Grudziądz).


Wideo: Magdalena Fularczyk-Kozłowska opowiada o swoich wakacjach

Nagrody finansowe odebrali również dwaj trenerzy: Michał Kozłowski (10 tys. za szkolenie swojej żony Fularczyk-Kozłowskiej i Madaj oraz 7,5 tys. zł za Monikę Ciaciuch) i Wiesław Rakowski (7,5 tys. zł) za doprowadzenie Beaty Mikołajczyk do brązowego medalu.

Łącznie na nagrody urząd marszałkowski przeznaczył 146 tys. zł.

Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.