Sportowa walka dała im radość

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Sportowa walka dała im radość

Maja Stankiewicz

Niepełnosprawni z 12 placówek w regionie zmierzyli się w turnieju tenisowym. Na podium stanęli reprezentanci Wapna, Gądecza i Białych Błot.

Warsztat Terapii Zajęciowej „Pelikan” w Szubinie jest organizatorem dwóch dużych imprez dla osób niepełnosprawnych z regionu. Jesienią w Szubińskim Domu Kultury odbywają się od dziewięciu lat festiwale artystyczne osób niepełnosprawnych. Z kolei zimą WTZ „Pelikan” zaprasza niepełnosprawnych do rywalizacji sportowej. Tak było również wczoraj.

Tym razem wyzwanie podjęło dwanaście placówek. Wyjątkowo zabrakło wśród nich osób niepełnosprawnych z Mroczy i Grudziądza. Zastąpili ich inni. Po raz pierwszy drużynę wystawił Środowiskowy Dom Samopomocy „Sami Swoi” w Bydgoszczy. Aż trzy drużyny przyjechały z gminy Białe Błota, po dwie z Bydgoszczy i Żnina. Powiat nakielski oprócz organizatorów reprezentował WTZ „Pod Dębem” w Nakle. Przyjechali też zawodnicy z Wapna, Gądecza i Chojnic.

W sali sportowej Zespołu Szkół w Rynarzewie rozstawiono aż siedem stołów, by sprawnie przeprowadzić zawody. Nad ich przebiegiem czuwali: Tomasz Grobelski, opiekun sekcji tenisa stołowego w Rynarzewie i Tomasz Łączny, nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole.

- Cieszy nas, że poziom z roku na rok jest wyższy. Widać, że zawodnicy trenują - ocenia Magdalena Owczarek, kierownik WTZ „Pelikan” w Szubinie. Podkreśla, że współudział w przygotowaniu imprezy miała Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Wadami Rozwojowymi „Podaj rękę” w Królikowie.

- Fundacja kupiła puchary i nagrody, my zadbaliśmy o poczęstunek dla zawodników - informuje pani Magdalena.

A kto puchary przeznaczone dla zwycięzców wczoraj odbierał?

Najlepszą okazała się drużyna WTZ w Wapnie. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gądeczu (gmina Dobrcz), a trzecie tenisiści z Zakładu Adaptacji Zawodowej w Białych Błotach.

Najlepsze panie to: Paulina Michta (ŚDS Gądecz), Agnieszka Lachowicz (WTZ Wapno), Dorota Brylewska (WTZ Wapno) oraz Ewa Kowalska (ZAZ Białe Błota). Wśród mężczyzn najlepiej grali: Grzegorz Paluch (ZAZ Białe Błota), Adam Łuczak (WTZ Żnin), Zbigniew Stawski (ŚDS Gądecz) oraz Rafał Gill (WTZ Nakło). Gratulujemy.

WTZ „Pelikan” działa w Szubinie od jedenastu lat. Siedzibę ma przy ul. Sportowej. -Przez te lata przewinęło się przez nasz warsztat około 90 osób. Obecnie jest 35 uczestników - informuje Magdalena Owczarek. - Zajęcia prowadzone są w siedmiu pracowniach, m.in. gospodarstwa domowego, kroju i szycia, stolarsko-ogrodniczej i rękodzielniczo-plastycznej.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.