Sport to ich życie. Dostaną nagrody i ładne statuetki

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wójtowicz
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Sport to ich życie. Dostaną nagrody i ładne statuetki

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Jutro radni Sępólna Krajeńskiego podejmą uchwały w sprawie przyznania wyróżnień i nagród za osiągnięte wyniki sportowe. Kto zostanie doceniony w tym roku?

Nagrody są w zróżnicowanej wysokości. Oczywiście ostateczna decyzja należy do radnych. Najwyższą, bo 2,5 tys. zł dostanie Leszek Kąkol. Poza nagrodą ma dostać tytuł „Sportowca roku 2015 gminy Sępólno” i statuetkę. Za co? Za zdobycie na Mistrzostwach Polski Morsów w Pływaniu Ekstremalnym kilku medali.

Wiktoria Szostak ma dostać statuetkę i nagrodę w wysokości 1,5 tys. zł. Zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w warcabach 64-polowych. Odpowiedni wniosek złożył Miejsko-Ludowy Klub Sportowy „Krajna”. - Zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów jest dużym osiągnięciem dla zawodnika z niewielkiego środowiska bez specjalistycznego zaplecza sportowego - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Brązowy medal na tych samych mistrzostwach zdobyła Danuta Skrzyńska. W jej przypadku nagroda ma wynieść 1 tys. zł. Propozycja dla Angeliki Borowitz - 1,5 tys. zł. Jest jej za co dziękować, bo wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów w kat. 53 kg, które odbyły się w Ciechanowie w lipcu ub.r.

Burmistrz proponuje też nagrodę dla Kamila Maracha. Także on ma otrzymać 1,5 tys. zł. Jego sportowe osiągnięcie to srebrny medal na Mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem. Kamil Marach rzucił oszczepem na odległość 64,85 centymetrów.

Samorządowcy zauważają, że szczególne osiągnięcia sportowe powinny być nagradzane przez lokalne samorządy, ponieważ motywują zawodników i zachęcają do uprawiania sportu. Dodajmy, wszystkie projekty uchwał zostały pozytywnie zaopiniowane przez członków komisji oświaty, kultury, sportu i zdrowia.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.