(DXC)

Spółkę mieszkaniową czeka przeprowadzka

Blok Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu. Blok Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu.
(DXC)

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu kupiło część dawnej siedziby Energi. Wiosną ruszy przenoszenie biur.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami kupuje część nieruchomości grupy Energa, która znajduje się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Przypomnijmy, że do stycznia 2014 r. działo tam m.in. Biuro Obsługi Klienta Energi. - W ramach transakcji nabywana jest część kompleksu budynków frontowych - informuje Zenon Różycki, szef MPGN.

Prezes miejskiej spółki zasłaniając się tajemnicą handlową nie chce podać ceny zakupu obiektów, twierdzi jednak, że to był dobry interes.

- Cena wynikająca z ponad rocznego procesu postępowania przetargowego i negocjacji została znacznie ograniczona - podkreśla szef MPGN. I dodaje, że pieniądze na zakup nieruchomości pochodzą z wypracowanych przez spółkę oszczędności. - Od kilku lat przygotowywaliśmy się na zmianę siedziby, co wiązało się z gromadzeniem środków finansowych na ten cel.

Powierzchnia użytkowa nieruchomości przy Skłodowskiej-Curie wynosi ponad 3 tysiące m kw. Stan techniczny jest dobry. Trwa projektowanie adaptacji pomieszczeń. Przeniesienie pierwszych biur planowane jest wiosną przyszłego roku. Kolejne przenoszone będą „sukcesywnie”.

Obecnie MPGN działa w parterowych budynkach znajdujących się w podwórzu przy ulicy Mickiewicza. Dlaczego szefostwo spółki zdecydowało, że konieczna jest wyprowadzka?

M.in. dlatego, że w obecnych lokalach administracji jest za ciasno. Rozbudowa nie wchodziła w grę, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że docelowo w miejscu „starej” siedziby miejskiej spółki będzie przebiegać droga łącząca ulice: Kosynierów Gdyńskich i Mickiewicza.- Zajmowanie niewielkich pomieszczeń utrudnia codzienne funkcjonowanie spółki, szczególnie przy obsłudze klientów, którzy czują brak intymności przy załatwianiu swoich spraw - dodaje szef MPGN.

W nowej siedzibie miejsca będzie więcej, co umożliwi m.in. organizowanie tam zebrań wspólnot mieszkaniowych. W MPGN poza kupnem nowej siedziby rozważano także wynajem lub postawienie budynku. Zdaniem prezesa spółki wybrany wariant jest „najbardziej optymalny”. Po przeprowadzce na ul. Skłodowskiej-Curie, budynki MPGN przy ul. Mickiewicza zostaną przeznaczone pod wynajem.

(DXC)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.