Społecznikiem roku została Anna Knasinska z Sipior

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Społecznikiem roku została Anna Knasinska z Sipior

Maja Stankiewicz

Do prestiżowego tytułu nominowano troje mieszkańców gminy Kcynia, którzy wiele robią dla innych. Kapituła podjęła decyzję 15 bm. Wczoraj ją ogłoszono.

Kandydatów można było zgłaszać do końca stycznia. W połowie lutego kapituła konkursu jednogłośnie wyłoniła zwycięzcę. Ale dopiero wczoraj, podczas sesji Rady Miejskiej Kcyni, ogłoszono wyniki kolejnej edycji konkursu na „Społecznika roku”, który organizowany jest w gminie Kcynia już od pięciu lat.

W tym roku osób nominowanych do tytułu było mniej niż z poprzednich latach. W ratuszu złożono w styczniu trzy wnioski. Grupa osób (Anna Duda-Nowicka, Ewa Hałas, Ryszard Michalski, Robert Nowicki i Damian Schmidt) proponowała, by tytuł przyznać Maciejowi Tubiszewskiemu, prezesowi kcyńskiej OSP.

Społeczność SP w Sipiorach wysunęła kandydaturę Anny Knasinskiej, mieszkanki tej wsi, szefowej Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzieni „Sąsiedzi”.

Trzecia nominowana osoba to Łukasz Jachim z Górek Zagajnych. O to, by jemu przypadł tytuł starali się: Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Kobiet koło w Górkach Zagajnych, a także Zofia Okrutnik, Teresa Osial, Marek Michalak, Przemysław Straszewski, Tomasz Świerc i Radosław Wegner.

Siedmioosobowa kapituła konkursu jednogłośnie wskazała na Annę Knasinską.

Mieszkanka Sipior trzeci raz nominowana była do tytułu. Tym razem się udało, została „Społecznikiem roku 2015”. I to jej wczoraj na sesji wręczona została uroczyście rzeźba anioła, który trzyma w dłoniach serce. Autortem statuetki, którą otrzymuje każdy laureat od 2012 r., jest kcyński rzeźbiarz Piotr Woliński.

Pani Anna nie kryła wzruszenia.

- Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie współpraca z państwem - mówiła zwracając się do władz Kcyni i radnych. W swoim wystąpieniu przede wszystkim dziękowała. Ciepłe słowa padły pod adresem m.in. samorządowców, dziennikarzy, grona pedagogicznego szkoły w Sipiorach, ale też osób dla których działa i którym jest potrzebna...

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.