Jarosław Miłkowski

Spłonęło poddasze domu w Trzcińcach

W akcji brało udział siedem zastępów strażaków. Fot. Archiwum "GL" W akcji brało udział siedem zastępów strażaków.
Jarosław Miłkowski

W sobotę 26 grudnia wczesnym wieczorem zapalił się dom w Trzcińcach, w którym mieszkały cztery rodziny.

W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej. W pożarze nikomu nic się nie stało, ale budynek na razie nie nadaje się do zamieszkania. Tym samym bez dachu nad głową pozostało kilkanaście osób.

- Sześciu pogorzelców ulokowanych zostało w szkolnym schronisku. Wracam do Lubniewic, żeby na miejscu planować akcję pomocową - napisał tuż po pożarze burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła. W niedzielę 27 grudnia powiatowy inspektor nadzoru budowlanego miał ocenić, jakie prace trzeba będzie wykonać, aby w budynku znów można było mieszkać.

- Już dziś proszę o otwarte serca i ofiarną pomoc. Będzie potrzebna - apeluje Jaskuła. Dziś mamy poznać szczegóły akcji pomocowej. Na razie nie są znane przyczyny pojawienia się ognia.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.