Katarzyna Piojda

Śpiewamy dla Martynki, która walczy z rakiem

Martynka dzielnie walczy z rakiem. Fot. nadesłane Martynka dzielnie walczy z rakiem.
Katarzyna Piojda

Ludzie dobrej woli wyprzedzą Mikołaja. Jutro, czyli 5 grudnia, w Szubińskim Domu Kultury zorganizują imprezę dla chorej Martynki z Osielska.

- Nieważne, czy słuchasz disco polo, hardcorów czy popu. Zgrana ekipa ziomków pokaże duże serca, więc bawmy się dobrze i połączmy się w klimacie hip hopu i chęci niesienia pomocy małej istotce - w ten sposób organizatorzy zapowiadają sobotnią imprezę w szczytnym celu.

Przypomnijmy: Martynka Franz walczy z rakiem. To mięsak Ewinga, który usadowił się w rączce. 7-latka jest dzielna. Przeszła operację. Teraz czeka ją długa rehabilitacja, żeby mała mogła wrócić do normalnego życia. Jej rodziców nie stać na pokrycie kosztów związanych z rehabilitacją i leczeniem.

To dlatego w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej jutro (w sobotę) wystąpią zespoły, m.in. Leison, Musiel, Kret. Początek imprezy charytatywnej - o godz. 19.

Kto nie może przyjechać, i tak może pomóc dziewczynce. Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” utworzyła subkonto dla 7-latki z Osielska. Pieniądze można wpłacać na konto: Bank Zachodni WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, w przelewie należy dopisać: „304 pomoc w leczeniu Martyny Franz”.

Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.