Jadwiga Aleksandrowicz

Śpiewali i recytowali o Polsce

Jako ostatnia wystąpiła Paulina Dzięgielewska z piosenką Jacka Kaczmarskiego „Mury” . Wyśpiewała wyróżnienie. Fot. Jadwiga Aleksandrowicz Jako ostatnia wystąpiła Paulina Dzięgielewska z piosenką Jacka Kaczmarskiego „Mury” . Wyśpiewała wyróżnienie.
Jadwiga Aleksandrowicz

Po raz. 10 zorganizowano Powiatowy Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej. To już pewna tradycja przed Świętem Niepodległości.

Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wymyślono go 10 lat temu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku. Odkąd Miejskie Centrum Kultury ma swoją siedzibę, konkurs odbywa się w sali kinowo-widowiskowej tej placówki.

Przez kilka godzin jurorzy tegorocznej edycji: Roman Fieberg i Krystyna Wulert z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Bydgoszczy oraz Karolina Jasińska i Sławek Majewski z Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku słuchali piosenek i poezji patriotycznej w wykonaniu 63 uczestników. Nie ukrywali w rozmowie z Pomorską, że tym razem wyższy poziom prezentowali uczniowie podstawówek. Była to zresztą grupa liczniejsza.

W kategorii recytacji nie przyznano wprawdzie pierwszego miejsca nikomu ze szkoły podstawowej, ale za to były dwie drugie i dwie trzecie nagrody. W kategorii piosenki, oceniając wykonawców z podstawówek jurorzy przyznali nagrody w dwóch grupach: osobno uczniom z klas I-III i osobno z klas VI-VIII.

Na pewno tegoroczny konkurs był satysfakcjonujący dla recytujących gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Stawkach w gm. Aleksandrów Kujawski. Wszystkie trzy nagrody i wyróżnienie „zgarnęli” uczniowie tej placówki. Do występów przygotowały ich panie Anna Stanek i Danuta Olejnik.

Będzie okazja, by posłuchać laureatów w specjalnym galowym koncercie w sobotę, 12 bm., o godz. 11. Wystąpią w sali Miejskiego Centrum Kultury. Wtedy też zostaną rozdane nagrody. Wstęp na koncert wolny.

Jadwiga Aleksandrowicz

Każdego dnia zbieram informacje, opracowuję je i redaguję lokalną stronę aleksandrowsko-ciechocińską "Gazety Pomorskiej", starając się informować o tym, co dzieje się w powiecie aleksandrowskim, czym żyją jego mieszkańcy, co ich interesuje i co może zainteresować. Podejmuję także interwencje w sprawach, z którymi zwracają się do mnie Czytelnicy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.