Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Sparingowa karuzela kręci się dalej

Damian Szczukowski nie będzie grał wiosną we Wdzie. Fot. Sławomir Wojciechowski Damian Szczukowski nie będzie grał wiosną we Wdzie.
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

W sobotę i niedzielę drużyny z regionu rozegrają kolejne mecze kontrolne. Będzie znów okazja do testowania zawodników i nowych ustawień.

W środę grali nieliczni. Z naszego regionu Tor Laskowice przegrał z Pogonią Mogilno 2:3 (0:1). Bramki dla niego strzelili Fabian Rink (na 1:2) i Fabian Chabowski (na 2:3).

Przypomnijmy, że Start Warlubie odwołał sparing z Chojniczanką ze względu na szpital w zespole.

Warlubianie jutro zmierzą się z KP Starogard. Mecz rozpocznie się o godz. 12 na sztucznym boisku w Grudziądzu. Tak się składa, że KP w środę zamiast Startu zmierzył się z Chojniczanką, której uległ 1:3 (1:1). Chojniczanie dwa decydujące gole strzelili w ostatnich 8 minutach. Zespół ze Starogardu Gdańskiego zajmuje 4. miejsce w IV lidze pomorskiej.

Wda Świecie, wzorem poprzedniego weekendu, zagra dwa sparingi z czwartoligowcami. Oba na własnym boisku. O godz. 10 świecianie zmierzą się z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. Z kolei w samo południe Wda zagra z Motorem Lubawa. To trzeci zespół IV ligi warmińsko-mazurskiej.

W barwach świeckiej drużyny nie zobaczymy już Damiana Szczukowskiego, z którym zarząd klubu rozwiązał umowę. To zaskoczenie, bo „Szczuki” był jesienią podstawowym zawodnikiem Wdy. Zagrał w 16 meczach ligowych i trzech Pucharu Polski.

Natomiast bramkarz Wdy Karol Murawski od środy przebywa na testach w Legii II Warszawa. Przypomnijmy, że w styczniu był on testowany przez Lechię Gdańsk, ale klub ten na razie nie odezwał się w sprawie ewentualnego transferu.

Inne sparingi na boisku w Świeciu

Sobota: Pomowiec Kijewo Król. - Tor Laskowice (18), Wisła Nowe - Tucholanka (20).
Niedziela: Wisła Gruczno - Tartak Klamry (10), Wda II/Strażak Przechowo - Chełminianka (12), Sparta Przysiersk - Tęcza Wiąg (16).

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.