Spacer z granatnikiem. Miało być groźnie

Czytaj dalej
Fot. KPP Świecie
Agnieszka Romanowicz

Spacer z granatnikiem. Miało być groźnie

Agnieszka Romanowicz

19-latek znalazł w stawie niewybuchy z II wojny światowej i gdy sobie popił, postanowił postraszyć nimi sąsiadów w Bochlinie. Zatrzymała go policja.

Dyżurny KPP w Świeciu otrzymał informację o młodym mężczyźnie, który chodzi po Bochlinie w gminie Nowe z częścią granatnika przeciwpancernego na ramieniu. To było 22 grudnia około godz. 21.

- Po przybyciu na miejsce policjanci na pobliskim polu zlokalizowali 19-letniego mieszkańca powiatu świeckiego. Na ich widok odłożył on, jak się później okazało, głowicę granatnika. Mężczyzna został zatrzymany - informuje Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

19-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Ponadto, w wyniku penetracji okolic pobliskiego stawu, w zaroślach policjanci ujawnili kompletny granatnik przeciwpancerny z czasów II wojny światowej, tzw. panzerfaust - uzupełnia rzeczniczka.

Miejsca ujawnienia broni zabezpieczono do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

- Policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej 19-latek znalazł w stawie zarówno głowicę granatnika, jak i kompletny granatnik przeciwpancerny. Postanowił postraszyć nimi mieszkańców osiedla. Czynności w tej sprawie prowadzi komisariat policji w Nowem - dodaje Monika Chlebicz.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.