SP 20 najlepsza we Włocławku [wyniki, składy]

Marcin Gołembiewski

Poznaliśmy kolejny zespół, który wywalczył w tym roku szkolnym mistrzostwo miasta. Tym razem w minisiatkówce triumfowała SP 20.

Rozegrano finałowe spotkania w mistrzostwach Włocławka Szkolnego Związku Sportowego w minisiatkówce.

Decydujące mecze odbyły się w sali Szkoły Podstawowej nr 20. Najpierw w półfinałach SP 20 pokonała 2:0 (14, 16) SP 12, a SP 14 zwyciężyła 2:0 (9, 27) SP 22.

Trzecie miejsce przypadło SP 12 po zaciętym meczu i wygranej 2:1 (-14, 19, 6) z SP 22 Także trzy sety trwało spotkanie finałowe, w którym SP 20 pokonała (-11, 20, 8) SP 14 i gospodarze wywalczyli tytuł mistrzów Włocławka.

Składy:

Spotkania sędziował: Andrzej Zalewski.

Wszystkie zespoły startujące w finałach otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Miejski SZS. Zespół SP 20 będzie reprezentował Włocławek w rozgrywkach o mistrzostwa województwa kujawsko pomorskiego.

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.