Solidarnie pokonali pretendentów do awansu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Solidarnie pokonali pretendentów do awansu

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Po raz kolejny obaj trzecioligowcy z powiatu świeckiego grali sparingi z czołowymi zespołami IV ligi. Okazali się od nich o jednego gola lepsi.

Unia Solec Kujawski - Start Warlubie 1:2 (0:0)

Bramki: Janicki (75) - Tabaczyński (55 - karny), Zarembski (85 - karny).
START: Woźniak (46. Skowroński) - Binerowski, Adamczyk, Kowalski (30. Witucki), Majorek (46. Jagielski) - Wenerski (46. Barszczewski), Popowicz (46. Bollin) - Mielcarek (46. Zarembski), Czerwiński (46. Fafiński), Kural (60. Czerwiński) - Tabaczyński (60. Ceyer).

WDA Świecie - Rol.Ko Konojady 2:1 (1:0)

Bramki: Urbański (44 - karny), Kocieniewski (51) - P. Kanik (86).
WDA: Zapała - Kocieniewski, Urbański, Gackowski (66. Przesmycki), Lipiński (66. Góra) - Siekirka (46. Frelek/64. Andrzejewski), Brzeziński (66. Siekirka), Cywiński, Kamiński (46. Kruczyński) - Maliszewski (46. Prybiński), Rożnowski (65. Wójtowicz).

W Warlubiu poprawiła się sytuacja kadrowa. W sobotę nie zagrali jedynie Piotr Żurek i Nikodem Manthey, którzy narzekają na urazy. Testowany po raz kolejny był Bartosz Majorek z Pomowca Kijewo Król., który jesień spędził w Chełminiance.

- Po raz kolejny potraktowaliśmy ten mecz jako przegląd kadry i testów różnych ustawień - podkreśla trener Dariusz Wójcik. - Już do przerwy mogliśmy prowadzić, ale okazji nie wykorzystał Adrian Kural. W 55. min. po rogu Unii wyprowadziliśmy szybką kontrę, która zakończyła się faulem bramkarza na Kuralu. Po półtora roku sędzia podyktował nam pierwszy rzut karny, którego na gola zamienił Paweł Tabaczyński. W 75. min. wyrównał ładnym strzałem z 20 metrów Dawid Janicki. Wygraną zapewnił nam Michał Zarembski wykorzystując drugi rzut karny. W środę o godz. 18 w Elblągu zagramy z Olimpią.

Mecz lepiej zaczęli świecianie, którzy w 1. części stworzyli kilka dobrych okazji, ale zabrakło w nich precyzji lub dokładnego podania. Czwartoligowiec miał swoje szanse tuż przed przerwą. W 44. min. Piotr Siekirka wywalczył rzut karny dla Wdy, którego wykorzystał Patryk Urbański. W 51. min., w zamieszaniu po rzucie rożnym, na 2:0 podwyższył, przy udziale obrońcy, Szymon Kocieniewski. Rol.Ko stać było na honorowe trafienie Pawła Kanika, choć w końcówce przyjezdni mieli trzy okazje do wyrównania. Dwa razy świetnie interweniował Łukasz Zapała. Minusem sparingu jest uraz ręki Dawida Frelka.

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.